KASİAD Karabağlar iş adamları derneğinin düzenlediği toplantıda konuşan Bilal Doğan Karabağlar belediyesi hiçbir hizmeti yoktur .Taş üstüne Taş koymadılar ve 1 yıl içerisinde baktığımızda 260 milyon lira açık vermişler dedi

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili prof.Dr ”Hasan KALYONCU ile birlikte davete katılan AK Parti karabağlar belediye başkan adayı Bilal Doğan Konuşmasına  Ege Üniversitesi 4. Sınıf tarih coğrafya bölümü öğrencisi Şehit Fırat Çakıroğlunu anarak başladı.

Değerli gönüldaşlarım 17 Şubatta şehit edilen  Fırat Çakıroğluna Allah’tan rahmet yakınları ve dava arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Bir kez daha bu tür olayların olmaması için hepimizin üzerine düşen hassasiyetler olduğu düşünüyorum

17/25 Aralık hain FTÖ tezgâhı beklediği sonucu alamadı, Emperyalist yabancı güçlerin maşası olan FTÖ terör örgütü Türkiye üzerinde oynanan oyunları sürdürmeye çalıştılar ve en son 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundular Bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak istediler Burada da umduklarını bulamadı ve başarılı olamadılar.

Türkiye’nin birlik ve beraberliği ön plana çıkınca, büyük devlet adamı Sayın Devlet Bahçeli başkanımızın da yüksek öngörüsü ve reisi cumhurumuz bir araya gelerek, hepinizin bildiği gibi 24 Haziran seçimlerinin kaçınılmaz olduğunu hep birlikte gösterdiler. Allah’a çok şükür ki Cumhur ittifakı %52 oyla bütün oyunları bozdu hem Cumhurbaşkanlığı hem de parlamento seçimlerinde ama gelin görün ki Türkiye üzerinde oynanan oyunları devam ettiğini gören değerli devlet adamlarımız bu ittifakın yerel seçimlerde de kaçınılmaz olduğunu gördüler.

Bu nedenle 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlerde de Cumhur ittifakı kaçınılmaz bir hale geldi Ben burada huzurlarınızda sadece AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı değilim Milliyetçi Hareket Partisi Karabağlar ilçe teşkilatının da adayıyım.

Allah’ın izni ve Sizlerin de desteğiyle de 10 yıldır hizmetlerden nasibini alamayan 10 yıldır bulunduğu noktadan geriye giden Hatta nüfusu büyürken, sorunları da büyüyen, Karabağlar ilçesinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmetkâr olmak için bu göreve talip oldum.

Karabağlarımıza 10 yıldan bu yana hizmet götürmeyen zihniyet artık sokaklara çıkmayı bile düşünmüyor. Nasıl olsa beni seçiyorlar diye düşünüyor. bir projeleri yok bugüne kadar bir şey yaptıkları da yok. Geçen yıl 268 milyon gelir toplamaların rağmen, 290 milyon lira harcamışlar. Bütün vatandaşlarımıza soruyoruz somut Elle tutulur gözle görülür hiçbir şey yok. Hatta bazı vatandaşlarımıza soruyoruz diyorlar ki eğer Karabağlarda Eğer belediye 2 tane taş üst üste koysa icraat sayılacak. Hakikaten bakıyorsunuz iki tane taşı üst üste koymamışlar. Yapmış olsalar Bunu bile hizmet sayacağız.

Karabağların 2019 yılı bütçesine baktığımızda 308 milyon lira gelir toplayacağız, 333 milyon lira da harcama yapacağız diyorlar. bu kadar büyük bir bütçeye sahip bir ilçe belediyesi bakıyoruz Acaba ne yapacak diye bütçelerini incelediğimizde gerçekten yatırıma yönelen vatandaşımızın günlük yaşamını kolaylaştıran hiçbir icraata. ama Karabağlar 10 yıldır aynı zihniyet tarafından yönetiliyor, ortada yine Somut bir şey yok .ne yapıyorlar diye baktığımızda 5 gün içinde 6 kez kaldırım değiştiren bir çalışma yapabiliyorlar.

1 yıl içerisinde baktığımızda 260 milyon lira açık vermişler

başka bir şey söylememe gerek var mı?’’ bunların yaptığı iş ortalama 9 ayda bir kaldırım değiştirmek’’ Evet bunlar 10 yıl içerisinde baktığımızda 260 milyon lira açık vermişler. Evet Türkiye’nin en borçlu Belediyesi durumuna düşmüşler. Evet 260 milyon borçla Karabağlar yeniden yapılabilir ama bakıyorsunuz Karabağlar’da yapılan hiçbir şey yok. bu gidişle de bunların bir şey yapmasını bunlardan beklemiyoruz. Ama inşallah vatandaşımız onlar hiçbir hizmet yapmadan evinde otururlarken vatandaşımız da bunlara gereken dersi verecektir ve Bir daha bunları seçmeyecek vatandaşımız bugün bunu açıkça ifade etmeye başlamıştır.

Maalesef ki İzmir 20 yıldır yerinde sayıyor. Patinaj yapıyor. geriye gidiyor 3 kilometrelik teleferiği telleri inceldi diye hizmet dışı bırakan Bu zihniyet, teleferiği 8 yılda anca tamir edebildi arkasından bir süre sonra yine arızalandı 5 buçuk kilometrelik bir Metroyu 11 yılda anca tamamlayabildiler.

Yine Gaziemir’de Türkiye’nin en pahalı fuar alanı 11 yılda tamamlayabildiler Karşıyaka’da Opera binası yapacağız dediler mutlu olduk. Sonuçta kültür ve sanata katkısı olacak bir eser yapacaklarını zannettik. Bunu da ancak 10 yılda sadece kağıt üzerine çizebilirler.2 yılda ancak ihale ettiler. 12 yılda temeli atılan bir tesis acaba kaç yılda biter??

”Türkiye’de Karabağlar gibi böyle kötü yönetilen, böyle ihmal edilen bir belediye yok’’

Türkiye’de böyle kötü yönetilen, böyle ihmal edilen bir belediye hiç görmedik ve olacağını da zannetmiyorum. değerli arkadaşlar biliyorsunuz, Körfez Bütün yaz boyunca koktu nedenine gelince bu kenti 15 yıl önce yönetmeye Talip olanlar 15 yıl önceki nüfusu 1.700 000 olan bu kent  15 yıl sonra bu kent ne kadar nüfusa sahip olacak Bunun hesabını hiç yapmadılar.

Nasıl bir altyapı ihtiyacımız olacak, neler gereklidir bunun planlayamadılar. Bunu düşünmediler kolektörler artık atıkları taşıyamaz oldu. Arıtma istasyonları artık yetersiz gelmeye başladı. Güpe gündüz Üçkuyular vapur iskelesinin önünden, evsel ve kanalizasyonu, denize boşaltmaya başladılar Ama buna rağmen hala Bunlar seçilmeyi bekliyorlar.

Ama bu sefer bu hevesleri kursaklarında kalacak. Türkiye’nin en başarılı Belediye başkanlarından olan Denizliyi Denizli yapan çok kısa bir süre içerisinde Denizli’yi Ege’nin en güzel şehri haline getiren Sayın Nihat Zeybekçi başkanımızı Cumhurbaşkanımız Cumhur ittifakımızın adayı olarak İzmir’e gönderdi.

Sayın Nihat Zeybekçi İzmir’e projelerini sunarken, bir şey benim çok dikkatimi çekti’’ ben sizlere bu sunduğum projelerin Hepsini yaptım da geldim’’ dedi yapacağım demedi yaptım da geldim dedi Bu çok önemlidir. Karabağlara baktığımızda sosyal belediyecilik anlayışının hiç olmadığını görüyoruz. Karabağlarda bir sinema salonu yok, Karabağlar da bir tiyatro salonu sahnesi yok, Karabağlarda bir konferans salonu yok, Karabağlarda taziye evleri yok, Karabağlarda vatandaşlarımız pazar yeri istiyor, Karabağlarda çocuklarımızın gideceği yeşil alanlar parklar yok. Karabağlarda anaokulları kreşler etüt merkezleri yok.

‘’Vakit İzmir vakti.vakit  Karabağları değiştirme vaktidir’’

Karabağlar trafiği işin içinden çıkılmaz bir halde otopark yetersiz. Battı çıktı diye tabir ettiğimiz alt geçitler, trafik rahatlatacak kavşaklar yok. Karabağlarda bir Köprülü kavşak dahi yapmayı düşünemeyen bir belediye var. Allah’ın izni inşallah Sizlerin de desteğiyle Cumhur ittifakının adayı olarak kazanıp biz bunları gerçekleştireceğiz.

Karabağlarımızın Vizyon Projesi olarak adlandırdığımız Üniversitesi olacak uzun dere TOKİ konutlarının bulunduğu alana yakın bir yerde, 380 dönümlük alanı demokrasi Üniversitesi’ne tahsis edeceğiz ve Karabağlar ımızın Vizyon projelerinden bir tanesini daha hayata geçirmiş olacağız.

Poligon atış alanını millet bahçesi haline getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Arzu ettiği şekilde bir türlü Karabağlarda kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiremeyen bu yönetimden Karabağları alarak Karabağlarda bir an önce kentsel dönüşümün de yapılmasını sağlayacağız.

Değerli arkadaşlarım artık Vakit İzmir vakit. Karabağlar vaktidir. artık Karabağlar Cumhur ittifakının ve sizlerin değerli oylarıyla değişme vakti, Karabağları değiştirme vaktidir..

 

Yorum Yazın