Atıl durumdaki alanları tam zamanlı kullanıma açmak için çalışmalar yapan Buca Belediyesi, Betontaş Pazaryeri’nde farklı bir uygulama başlatıyor. Pazarın kurulduğu Çarşamba günü dışında atıl duran alanı “Haftada 1 gün değil, her gün yaşayan Pazar alanı” olarak yeniden düzenliyor. Betontaş Pazaryeri yapılacak çalışma ile futbol, tenis ve basketbol sahası olarak da hizmet verecek.

Betontaş Pazaryeri artık sporseverlere de hizmet edecek. Buca’nın Karanfil, Şirinkapı, Gaziler, Murathan Mahalleleri başta olmak üzere birçok kesime hitap eden kapalı pazaryeri pazarın kurulduğu Çarşamba günü dışındaki günlerde de kullanılabilecek şekilde yeniden düzenleniyor.

Alanın atıl halden kurtarılmasını sağlamak ve gençlerin sportif faaliyetlerine destek olabilmek amacıyla spor alanı olarak düzenlenecek olan Betontaş Pazaryeri, “Haftada 1 gün değil, her gün yaşayan Pazar alanı” olarak yeniden projelendiriliyor. Zeminden ölçülendirilerek hazırlanan projeyle alana basketbol, futbol sahaları ve tenis kortları yapılacak.

1 GÜN PAZAR, 6 GÜN SPOR

Her bir proje için ekstra maliyet yaratmak yerine, alanların ve tesislerin çok fonksiyonlu değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Üstü kapalı böylesi büyük bir alan haftada bir gün kurulan pazar için tutuluyordu. Haftanın 6 günü bomboş bekleyen bu alanı değerlendirmek istedik. Tenisinden futboluna kadar sporseverlere haftanın 6 günü hitap edecek bir alan yaratacağız” dedi.

1450679137145067915714506791731450679183

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın