IMG_8436

Bebeklere Belediye Dokunuşu

Menderes Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Hoş Geldin Bebek uygulamasından bugüne kadar 300 bebeğe sağlık hizmeti götürüldü.

Menderes Belediyesi tarafından 2014 yılında başlatılan Evde Sağlık Hizmetleri uygulaması ile 7’den 70’e Menderesli vatandaşlara sağlık hizmetleri götürülürken, projede yer alan Hoş Geldin Bebek uygulaması ile yeni doğan bebeklerin bakımı da belediye tarafından gerçekleştiriliyor. Yeni doğan bebeklerin tüm bakımlarının yanı sıra annenin de sağlık durumu Evde Sağlık Hizmetleri ekibi tarafından takip ediliyor.

40 gün boyunca

Yeni doğan bebeklere belediyenin sağlık ekipleri 40 günlük oluncaya kadar sağlık hizmetini uyguluyor. Verilen hizmet kapsamında bebeğin sağlık durumu gözlenirken, boy ve baş çevresi ölçülerine bakılıyor, göbek pansumanı yapılıyor, bez değişimi gerçekleştiriliyor.  Bugüne kadar 300 bebeğe sağlık hizmetini götüren ekipler aile ile sürekli iletişim sağlayarak bebeğin ve annenin sağlık durumuyla ilgili anlık bilgileri de elde ediyor.

Anneye eğitim

Yeni doğan bebeğin yanı sıra anneye de bebek bakımı, aile planlaması, beslenmenin önemi, anne sütünün önemi,  gaz çıkarma yöntemleri hakkında eğitim veriliyor.

Belediyeden hediye

Hoş Geldin Bebek uygulaması kapsamında belediye tarafından içerisinde bebek bezi, bebek yağı, bebek şampuanı ve ıslak mendilin yer aldığı bebek paketi de hediye ediliyor.

Herkesin yanındayız

Uygulama hakkında konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Menderes Belediyesi’nde göreve başladığımız zaman ilk yaptığımız çalışmaların başında Evde Sağlık Hizmetleri geliyordu. Amacımız bu projeyle ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza sağlık hizmetini götürmekti. Bunda da büyük başarı yakaladık. Evde Sağlık Hizmetleri projemiz içerisinde birçok uygulamayı barındırıyor. Bunlardan birisi de Hoş Geldin Bebek uygulaması. Bu uygulamamız ile yeni doğan bebeklerimizin de sağlık hizmeti belediyemiz tarafından karşılanıyor. Sadece bebek değil, anne de deneyimli sağlık ekibimiz tarafından kontrol altına alınıyor. Bebeklerimize ve tüm vatandaşlarımıza belediye dokunuşunu sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

IMG_8443 IMG_8452 IMG_8457 IMG_8465

Yorum Yazın