“Her mahalleye bir kütüphane” parolasıyla çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kütüphane sayısını 16’ya çıkarıyor. Başlatılan kampanyayla kitap sayısında da önemli gelişme kaydeden Kütüphane Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara “Kullanmadığınız kitapları saklamayın, kütüphanelere bağışlayın” çağrısı yaptı.
Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında teknoloji alt yapıları yenilenen ve ilçedeki mevcut 15 kütüphane ile fark oluşturan Bayraklı Belediyesi, birer cazibe merkezi haline gelen kültür yuvalarının sayısını artırıyor. Her yaştan vatandaşın faydalandığı kütüphanelerdeki kitap ve üye sayılarında önemli ölçüde gelişme sağlayan ekipler, vatandaşlardan kullanmadıkları kitapları bağışlamalarını istiyor. Öğrencilerin ödevlerini, araştırmalarını yapıp, kitap okuyabildiği, yetişkinlerin ise kitap alma dışında internet üzerinden yapılan seminerlerden yararlanabildiği kütüphanelerin sayısı önümüzdeki günlerde Adalet Mahallesinde açılacak kütüphane ile birlikte 16’ya çıkacak. 17. kütüphanenin ise yakın zamanda Postacılar Mahallesinde hizmete girmesi planlanıyor.
Kütüphane Müdürlüğü, vatandaşlara kolaylık sağlamak için bağış yapmak isteyenlerin kitaplarını kapılarına giderek teslim alıyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçeye çok sayıda kütüphane kazandırdıklarını, bu kütüphanelerden 7’den 70’e herkesin yararlanmasının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirterek, “Kütüphanelerimize gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Herkes için kütüphane projesi kapsamında kütüphanelerimizin teknoloji alt yapıları da güçlendi. Ziyaretçi sayıları her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımızdan okuyup, kenara bıraktıkları kitapları kütüphanelerimize bağışlamalarını istiyoruz. Önümüzdeki günlerde 16. kütüphanemizi Adalet Mahallesinde hizmete açacağız, sonra 17. kütüphanemiz de Postacılar Mahallesinde olacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yazın