İhtiyaç sahibi ailelerin maddi, manevi her zaman yanında olan Bayraklı Belediyesi, başlatılan kampanya kapsamında ilçenin 25 noktasına kıyafet kumbaraları yerleştirdi. Vatandaşlardan kullanılmayan veya fazla kıyafetlerini bağışlamalarını isteyen ekipler, bağışçıların adreslerine giderek giysileri bulundukları yerden de teslim alıyor.
Gerçekleştirilen projelerle sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerini sergileyen Bayraklı Belediyesi, kıyafet toplama kampanyasıyla vatandaşlardan tam not aldı. İhtiyaç sahiplerine nakdi, gıda, kıyafet yardımının yanı sıra eşya desteğinde de bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan kullanmadıkları kıyafetleri belediyeye bağışlamaları çağrısında bulundu. Bu kapsamda ilçedeki 3 sosyal market aracılığıyla dar gelirli ailelerin kıyafet ihtiyaçlarını karşılayan Bayraklı Belediyesi, her yıl binlerce ailenin yüzünü güldürüyor. İlçedeki semt merkezleri önlerine ve işlek sokaklara yerleştirilen kıyafet kumbaralarına giysi, ayakkabı ve tekstil ürünleri bağışlanabiliyor. Belirli periyotlarla buralardan toplanan eşyalar elden geçirilerek, yıkanıyor, ütüleniyor ve sosyal marketlere gönderiliyor.
2013 yılında hizmet vermeye başlayan sosyal marketlerden binlerce vatandaş faydalanırken, kıyafet ihtiyacı bulunanlar sosyal marketlere gelerek buradan istedikleri eşyayı alabiliyor.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, her konuda ilçe sakinlerinin yanında olduklarını ve imkanlar dahilinde tüm desteklerin her zaman süreceğini belirterek, herkesi başlatılan kampanyaya katılmaya davet etti. Kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere sosyal marketlere bağışlanması çağrısında bulunan Başkan Karabağ, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı incitmeden, rencide etmeden, kırmadan oldukça hassas bir şekilde yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yıpratmadan kullandığı kıyafetleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Böylece bir elin verdiğini diğer el görmüyor. Buralardan yararlanan vatandaşlarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmek bizin için değerli” dedi.

Yorum Yazın