İŞ-KUR’un bir şubesi gibi çalışan Bayraklı Belediyesi, 2015’te 732 kişinin iş bulmasına aracılık etti. 5 yılda iş bulanların sayısı ise 11 bin 382 olarak kaydedildi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “İşsizlik büyük bir sorun. Herkesin belediye çalışması gibi bir durum söz konusu değil. İş-kur masamız aracılığı ile işsizlerin iş bulmasına aracılık ediyoruz. Çalışmalarımız yeni yılda da sürecek” dedi.

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan İş-Kur masası aracılığı ile işsiz vatandaşlar iş sahibi olmaya devam ediyor. İşverenlerle iş arayanları buluşturan Bayraklı Belediyesi, 2015 yılında da çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Belediye aracılığı ile 732 kişi iş sahibi oldu. Böylelikle bir günde en az iki kişi yeni işlerinde işbaşı yapmış oldu. Bu rakam geride kalan 5 yılda 11 bin 382’ye ulaştı.

IMG_4246

CV’LERİNİZİ BİZE BIRAKIN

2010 yılında İŞKUR masasını kurduklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “ Geride kalan 5 yılda ciddi bir rakama ulaştık. İŞKUR’un bir şubesi gibi çalışıyoruz. İş isteyen vatandaşlarımızın belediyeye gelerek cv bırakması yeterli. Firmalar belediyemize gelip iş arayanların özgeçmişlerine bakıyor. Ardından da görüşmeler yapıyor. Görüşmeler neticesinde de çok sayıda vatandaşımız iş sahibi oluyor. Bu durama en az onlar kadar bizlerde seviniyoruz. 2016’da İş-Kur masamızın çalışmaları sürecek. İşsizlerin iş bulacağı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

BAY_5955IMG_0814

 

 

 

Yorum Yazın