Bayraklı Belediyesi tarafından yarıyıl tatiline özel düzenlenen tiyatro festivali renkli görüntülere sahne oluyor. Bayraklılı çocukların yarıyıl tatilinde eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlayan belediye tiyatrosu, performansıyla büyük beğeni topluyor.
Bayraklı Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, festival kapsamında gösterime giren tiyatro oyunlarıyla her hafta sonu Bayraklılı çocukları, hikayelerin sihirli yolculuğuna çıkarıyor. Her cumartesi saat 12.00 ve 14.00 seanslarıyla çocuklarla kültür merkezlerinde bir araya gelen tiyatrocular, izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Sömestr boyunca “Harikalar kumpanyası”, “Ateş böcekleri nasıl doğdu”, “Pinokyo ve Bilgenin öğüdü” adlı tiyatroları sahneleyen belediye tiyatrosu, oyunları sergilemeye mayıs ayına kadar her hafta sonu cumartesi devam edecek.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Çocuklarımıza güzel bir sömestr eğlencesi sunduk. Bunu da aslında bir gelenek haline getirdik. Her yıl bu tür etkinliklerle çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız tiyatro festivali programında sömestr boyunca keyifli dakikalar geçiren çocuklarımız mayıs ayına kadar hafta sonları tiyatro oyunlarımızla eğlenerek, öğrenmeye devam edecek” dedi.

Yorum Yazın