İzmir’de, Bayraklı Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete açılan Nene Hatun Kız Yurdu hizmet verdiği 7. eğitim-öğretim sezonunda adeta öğrencilerine kendi evlerindeki konforu sunuyor.
Öğrencilere çeşitli destekler vererek geleceğe yatırım yapan Bayraklı Belediyesi, il dışından İzmir’e gelen üniversite öğrencilerinin konaklama sorununu Nene Hatun Kız Öğrenci Yurduyla çözüyor. Ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını teslim ettikleri yurt, 7. yılında da misafirlerini ağırlamaya başladı. Yurtta iki, dört ve altı kişilik odalarda her öğrenci için kişisel eşyalarını koyabileceği dolaplar, banyo ve tuvalet yer alıyor. Etüt odası da bulunan yurtta öğrencilerin ders çalışırken, ulaşmak istedikleri kaynaklar için bilgisayar, internet ve kütüphane bulunuyor.
urdun misafirlerinden Sena Tunca, “Ege Üniversitesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. 3 senedir bu yurtta kalıyorum ve çok memnunum. Burayı bir arkadaşımın vasıtasıyla buldum, geldim. Buraya ilk geldiğimde beni güler yüzlü insanlar karşıladı. O gülen yüzleri her gün görüyorum. Arkadaş ortamım da gayet iyi. Sıcakkanlı, sevecen ablalar bize burayı kesinlikle bir kurum olarak yurt olarak değil de kendi evimiz gibi hissettiriyorlar. Her şeyden memnunum” dedi.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da, “Göreve gelir gelmez ilçemize kız öğrenci yurdumuzu kazandırdık. Aileler evlatlarını yurdumuza gönül rahatlığıyla bırakıyor. Burada gerçekten bir aile ortamı var. Belediye olarak çocuklarımıza, gençlerimize elimizden gelen desteği veriyoruz. Her yıl bin 400 öğrenciye burs veriyoruz. Üniversiteye hazırlıkta onların yanında oluyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz” dedi.

Yorum Yazın