_DSC1205 _DSC1213 _DSC1222

Bayırbucak’a AK Gençlik Konak’tan yardım eli

AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları tarafından, Bayırbucak bölgesindeki Türkmenlere yardım kampanyası düzenlendi.  

İzmirli vatandaşların da desteğiyle kullanılır durumda her türlü giyecek ve gıda malzemelerini ilçe teşkilatında biriktiren partililer, 1 tır dolusu malzemeyi İnsani Yardım Derneği (İHH) gözetimindeki tırla bölgeye gönderecek.  

Kampanyayla ilgili AK Parti Konak İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen partililer, Bayırbucak Türkmenlerine uygulanan zulm dolayısıyla bölgeye yardım eli uzatmanın bir zorunluluk haline geldiğini belirttiler. Basın açıklamasını okuyan AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kemal Kılınak, şiddetin bölgede her geçen gün arttığına dikkat çekerek,  “Bayırbucak Türkmenleri büyük bir kıyıma maruz kalmış; kadın, çocuk, yaşlı demeden katledilip sürgüne zorlanmışlardır. Ecdadımızın bizlere emaneti olan Bayırbucak Türkmenlerine AK Parti Konak Teşkilatı olarak başlattığımız kıyafet yardımı büyük bir karşılık bulmuş, çok sayıda vatandaşımız çağrımıza kulak vererek bizlere dektek olmuştur. 1 tır dolusu giyecek ve gıda malzemelerimiz bugün Türkmen kardeşlerimize ulaşmak üzere yola çıkacaktır. Bir kez daha çağrımıza karşılık veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, yardımlarımızın devam edeceğini dile getiriyoruz” diye konuştu.

YILDIRIM: ASIM’IN NESLİ İŞ BAŞINDA

Yardım kampanyasını değerlendiren AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise, Dünya’nın neresinde olursa olsun zulmün her zaman karşısında duracaklarını ve mazlumlara kol kanat gereceklerini söyledi. Yıldırım, “Bir süredir Bayırbucak bölgesinde Türkmen kardeşlerimize uygulanan zulüm artık daha da şiddetlenmiştir. Devletimiz, her türlü engellemelere rağmen uzun bir süredir bölgedeki Türkmenlere her türlü yardımı ulaştırmaktadır. Fakat artan şiddetli saldırılar nedeniyle binlerce Türkmen kardeşimiz barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Yardımlarla Bayırbucak’a gıda ve diğer acil ihtiyaç maddelerinin gönderilmesini sağlamayı hedefliyoruz. Asım’ın nesli bugün kendini Konak’ta gösterdi ve ecdadımızın bize emaneti Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım vazifesini yerine getirdi. En uzun kara sınırımızda yaşananlara karşı duyarsız kalmak elbette mümkün değildir. Sadece kara sınırlarımız değil, kültürel bağlarımızın da yoğun olduğu, ecdadımızın bizlere emanet ettiği Bayırbucak’a zaten duyarsız kalamazdık. Gücümüzün yettiği kadar, elimizden ne geliyorsa yanlarında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

“17 ARALIK DİK DURUŞUMUZLA BERTARAF EDİLDİ”

Açıklamalarının devamında 17 Aralık’ın yıl dönümünde bu günün önemine dikkat çeken Yıldırım, “Dün 17 Aralık’tı. Belki de Cumhuriyet tarihinin en büyük ihanet şebekesi aklımıza geliyor. AK Parti Hükumetine yönelik paralel bir devlet yapılanması dediğimiz Fettullah Gülen Terör Örgütü tarafından başlatılan operasyonun yıldönümü. Hamdolsun ki Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Kadroların dik duruşuyla bugüne kadarki darbeler gibi o da bertaraf edildi. 17-25 Aralık dini istismar ederek bu ülkeyi dizayn etmeye kalkan, kökü dışarda istihbarat örgütlerine çalışan bir yapının duvara tosladığı bir gündür. Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren Milli İstihbarat Teşkilatına ait tırlara operasyon yapacak kadar ileri giden bu terör örgütü bugün bir kez daha lanetliyor, yaptıklarını unutmayacağımızı 17 Aralık’ın yıldönümünde tekrar ifade ediyoruz” ifadelerinde bulundu. 

“BÜYÜKŞEHİR ZAM SEVDASINDAN VAZGEÇSİN”

Gündeme dair açıklamalarını sürdüren Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni ulaşım zammına tepki gösterdi. “Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyesini maalesef hiç hizmetle anamadık” diyen Yıldırım, “Önce su faturalarında katı atık bedeli olarak alınan faiş rakamlar, ardından ulaşıma yapılan zamlarla neye uğradığımızı şaşırdık. Büyükşehir Belediyesine bu zam sevdasından vazgeçme çağrısında bulunuyoruz. İzmirliler hiçbir yeni yatırım göremezken yalnızca fiyat artışlarıyla belediyeyi hatırlar oldular. Bu gülünç durumlara artık diyecek söz bulamıyoruz. Büyükşehir’in bu yeni zam uygulamalarından derhal vazgeçmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yazın