Pandemi döneminde yardımlar ödenmeye devam ediyor. Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği ödemelerinin yanında ihtiyacı olanlara erzak yardımı yapılıyor. Erzak yardımı almak isteyenler belediyelerden onaylı belge alması gerekiyor. Gıda erzak yardım paketi, sosyal ve yardımlaşma dayanışma vakıflarınca belirlenen vatandaşlara dağıtılıyor.

2019 Erzak Yardımı Alma Şartları Nelerdir? Kimler Alabilir? Erzak Yardımı  Nasıl Alınır?

Ülkemizde birçok yardımlaşma kuruluşu mevcuttur. Gıda yardımı yapan kurumlar arasında devletimizin kurumları, il ve ilçe belediye başkanlıkları, çeşitli vakıflar ve denekler ve diğer kurumlardır. Erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Gıda yardımı başvuru şartları neler?

 

Başvuran herkese 150-1000 TL arasında gıda yardımı! e-Devlet başvuru ekranı açıldı! Erzak yardımı müjdesi...

Korona virüs yardımları kapsamında, yeni bir destek daha ortaya çıktı.

 

Milyonlar bekliyordu! Gıda erzak yardımı başvurusu başladı - Takvim

Başvuru yapan kişilere PTT aracılığıyla 150 TL ila 1000 TL arasında gıda yardımı yapılması planlanırken; başvuru yöntemi de açıklandı.Erzak yardımı alabilmek için en büyük şart, belli bir gelirin altında gelir sahibi olabilmektir. Bunun için belediyelerin verdiği fakirlik belgesinden almanız gerekiyor. Bu belgeyi alan aileleri, ilgili belediye ekipleri incelemeye geliyor. Tüm detaylara ahaber.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte, gıda yardımı başvuru şartları neler?