Kemalpaşa Belediyesi (1) Kemalpaşa Belediyesi (5)

Başkan Uğurlu Büyükşehir’e seslendi: “Taleplere kulak verin”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçedeki muhtarların kendisine dilekçe vererek ilettikleri sorunlarla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı: “İlçemizin sorunlarına çözüm bulunsun.”

Kemalpaşa’nın geleceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunmak amacıyla toplantılarını sürdüren Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, son olarak ilçedeki muhtarları ağırladı. Kemalpaşa Misafir Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda, muhtarların ilçenin sorunlarıyla ilgili verdiği dilekçeyi değerlendiren Başkan Uğurlu, yetkili olduğu konularda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin görevini yapması gerektiğini söyledi.

Yoğun katılımınla gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Uğurlu, “Muhtarlarımızla rutin olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, ilçemizle ilgili sorunları tek tek not alıyoruz. Her muhtarlık, kendi sorumluluk sahasındaki sorunları ve talepleri bize iletiyor. Biz de, yetkimiz dahilinde buna uygun çözümler üretiyoruz” diye konuştu.

Bu görüşmelerde; ilçe belediyesinin yetkisinde olmayan ancak Büyükşehir Belediyesinin yetki alanında bulunan konuların da kendilerine iletildiğini kaydeden Başkan Uğurlu, “Biz, bunları da elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz. Ancak öyle konular var ki, bunu sadece Büyükşehir Belediyesi yapabiliyor. Örneğin, Armutlu, Ören, Yukarı Kızılca, Ulucak ve Bağyurdu’nda, vatandaşlarımız 25 yıldır aspestli borulardan su içiyor. Bu insan sağlığı açısından ciddi bir tehdit. İlgili birimlerin bu sorunu ivedi olarak çözmesi gerekiyor” diye konuştu.

TALEPLER BELLİ

Muhtarların, İZSU’nun bu ve benzer konularda çalışma başlatması için imzaladığı dilekçeyle ilgili konuşan Başkan Uğurlu, “Muhtarlarımız, derelere akan kanalizasyon ve atık sularının da arıtma tesisi kurularak önlenmesini istiyor. Yine, yağmur drenaj hatlarının olmaması ise kentimiz adına büyük sorun teşkil ediyor. Bu konularda yetkili ise Büyükşehir Belediyesi. Umuyoruz, yetkililer Kemalpaşa’nın da İzmir’in bir ilçesi olduğu gerçeğini hatırlarlar” ifadesinde bulundu. Başkan Uğurlu’ya çalışmalarından dolayı teşekkür eden muhtarlar, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.

Yorum Yazın