Başkan Soylu Canlı Yayında Eleştirdi

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, katıldığı bir televizyon programında TÜM-BEL-SEN yetkililerinin yaptığı asılsız açıklamalara tepki gösterdi.

TÜM-BEL-SEN yetkililerinin CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyareti sırasında Menderes Belediyesi’nde memurların hakkının korunmadığı yönündeki asılsız açıklamalarına Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’dan tepki geldi. Ege Tv’deki Güne Bakış programına katılan Başkan Soylu, sendikanın yalan açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

Yalan konuşmayacaksın

Yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Başkan Soylu, “ İlk önce bir açıklama yapıyorsanız dersinize iyi çalışacaksınız. Öyle gittiğiniz yerde mikrofon görüyorsanız konuşmayacaksınız. Menderes Belediyesi olarak İzmir’de memuruna en yüksek maaşı ödeyen belediyeyiz.  Benim dönemimde tüm adaletsizlik ortadan kaldırıldı. Memurumuza aylık 2400 TL sosyal denge tazminatı ödüyoruz. Diğer belediyelere gidin bakın, biz memurla işçi arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak için adımları attığımız zaman İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları bile bana kızdılar ‘sen ne yaptın işçiler, memurlar bizim kapımıza dayandılar’ diye. Bunları bile bile göre göre yalan yanlış açıklamalar yapıyorlar. Tabi biz çok fazla şaşırmıyoruz. Eğer bir yerde yalan konuşulacaksak bu adamları çağıracaksınız” dedi.

Örnek verdi

Kadrolu işçilerin sol sendika ile anlaşması olduğunu belirten Soylu, “Kadrolu işçilerim için yaptığımız anlaşma 15 dakika sürdü. 15 dakikada sözleşmeyi imzaladık. Sendika başkanı da Ahmet bey. Hiçbir şekilde zorluk çıkarılmadan, işçimizin bütün hakları gözetilerek yapıldı. Ben onunla da televizyona çıkarım. Eğer desin ki başkan hakkımızı yedi, başkan bize baskı yaptı, başkan bizi yokuşa sürdü hemen istifamı basarım.  600 çalışanımız var. İşçimizle, memurumuzla bütün çalışanlarımızla Konak Meydanı’na inerim bütün hepsine mikrofonu veririm varsa şikayetleri konuşsunlar. Böyle yalanla, dolanla iftirayla bu işler yürümüyor. Tabii o ortamda bunlara çanak tutanları da ben kınıyorum.  Kaldı ki ben göreve geldiğimde benim işçim 12-13 metrekare bir yerde barınıyordu. 300 kişi küçücük alana hapsolmuştu. Biz kendileri için modern bir şantiye kurduk. Dinlenme alanları olan, duşlarını alabilecekleri, mutfakları olan modern bir tesisi kendilerine kazandırdık. Odamdaki 140 ekran televizyonu söküp işçilerim için kurduğumuz şantiyeye gönderen benim. Bugün İzmir’in en iyi Temizlik İşleri Şantiyesi bizdedir. Havanda su dövmeyecekler” ifadelerini kullandı.

Yaradanla işi olmayanın yaradılanla hiç olmaz

İnsan odaklı bir anlayışla çalıştıklarını kaydeden Soylu, “ Biz ne dedik yola çıktığımızda ‘yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz’ dedik. Bu adamların yaradanla işi yok. Yaradanla işi olmayanın yaradılanla hiç işi olmaz. Biz çalışanımıza maddi ve manevi olarak en fazlasını vermek için çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar sonunda ben nasıl evime tertemiz dönüyorsam benim çöp kamyonumda çalışan işçimde evine tertemiz dönüyor. Çocuğuna sarıldığında çöp kokusunu hissetmiyor çocuğu. Ve bu işçilerin yüzde 95’i bana oy vermedi. Niye yapıyoruz bu çalışmaları çünkü insan odaklı bir anlayışla çalışıyoruz. İnsan yapılan iyiliği, güzelliği görmezden gelir mi? Bu insanları tamamı bunların farkında. Onlara değer verdiğimizi, onları önemsediğimizi, siyasi görüşlerinin bizim için hiçbir öneminin olmadığını anladılar, gördüler.  Çalışanınıza insanca çalışma ortamını ayarlamazsanız siz insanlardan verim bekleyemezsiniz.  Biz de onların maddi ve manevi anlamda mutluluğu için elimizden gelenin en iyisini sunuyoruz, sunmayı da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum Yazın