Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Muharip Gaziler ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesini ziyaret etti. Karabağ, “Kürdüyle, Türküyle ve bütün etnik zeminlerde bu ülkeyi savaşarak düşmanlarımıza karşı kurtarmışız. Bugünlerde de bizi farklı yöntemlerle bölmeye çalışıyorlar. 29 Ekim günü Bayraklı’da 2015 kişi zeybek oynayıp Türk Bayrağını oluşturdu. Buradan yaktığımız Cumhuriyet ışığını Hasan Tahsin ruhuyla bütün ülkeye yayacağız” dedi.

İlk olarak Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka şubesini ziyaret eden Başkan Karabağ, Dernek Başkanı Halil Taşçı ve üyelerle uzun uzun sohbet etti. Taşçı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şubemizi ziyaret ederek kahraman gazilerimizi ve bizi onurlandırdınız. İlk kuruluşumuzda 30 gazi kıyafetini alarak bize destek olmuştunuz. Zaten bize her zaman destek olan tek belediye başkanısınız. Size teşekkür ediyoruz” dedi.

BİZİ BÖLEMEYECEKLER!

Başkan Karabağ ise Kıbrıs’a yaptığı ziyarette şehitliği gezme fırsatı bulduğunu söyledi. Karabağ, “Şehitlikte şehitlerimizin doğdukları şehirler yazıyordu. Bunlar içinde Bingöllü, Edirneli ve ülkemizin doğusundan batısına kadar değişik illerinden şehitlerimiz vardı. Bu da şunu gösteriyor. Kürdüyle, Türküyle ve bütün etnik zeminlerde bu ülkeyi savaşarak düşmanlarımızdan kurtarmışız. Çanakkale’de de Kurtuluş Savaşında da öyleydi. Bugünlerde de bizi farklı yöntemlerle bölmeye çalışıyorlar. Dolayısıyla Güney Doğu gazilerimiz de bizim için çok değerli. Ama şuna yürekten inanıyorum. 29 Ekim günü Bayraklı’da bir etkinlik yapmıştık 2015 kişi aynı anda zeybek oynadı ardından da dev ay yıldızlı Türk Bayrağımızı oluşturdu. Oradaki etkinliğe çok sayıda Kürt vatandaşımız katıldı. Dolayısıyla o gün gördüğüm tablodan sonra bizi bölemeyecekleri konusunda umutlandım. Bunun yaşayan efsaneleri sizlersiniz. Bayraklı’dan, İzmir’den yaktığımız Cumhuriyet ışığını Hasan Tahsin ruhuyla bütün ülkeye yayacağız” dedi.

GENÇ BEYİNLERE BİRLİKTE KATKI KOYALIM

Başkan Karabağ daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Tuna Arslan’ı ziyaret etti. Karabağ, şunları söyledi: “Konum itibariyle yüzde70’i gece kondu olan bir ilçenin belediye başkanıyım. Dolayısıyla Karşıyaka gibi kültür seviyesi, Cumhuriyet değerlerine olan saygısı yüksek bir ilçenin elbette her şeyinden destek almak durumundayım. Sizlerin desteği önemli. Özellikle gençleri olumsuz akımlardan kurtarmak adına desteğiniz gerekiyor. Atatürkçü Düşünce Derneklerini kent merkezlerinden çıkartıp kitlelerin aydınlanması için kullanmalıyız. Değerli emekli öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. 27 semt merkezimiz var. Gelin burada ücretsiz Fransızca, İngilizce ve diğer dillerde eğitim verelim. Genç beyinlere bir şeyler katabileceğimize inanıyorum. İzmir’imizin gecekondularına gitmemiz gerekiyor. Semt evleri projemiz bu anlamda önemli. Burada kurslar düzenliyoruz. Belediye şikayetlerini oradan alıyoruz. Sizler de enerjisini verebildiğiniz kadar bu işe katkıda bulunun”IMG_5095 IMG_5074 IMG_5026

Yorum Yazın