BAŞKAN GÖRMEZ’DEN GENÇLERE ÇAĞRI…

“Kendinizi Dünya Gençleriyle Büyük Rekabete Hazırlayın. Yabancı Dil Sorununuz Asla Olmasın”

1 (1)

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, kendisini ziyarete gelen sporculara, tavsiyelerde bulundu. Görmez, “Dünya gençleriyle rekabet edecek bilgi birikimine, eğitime, öngörüye, rekabete hazır olacak biçimde kendinizi yetiştirin. Türkiye bu anlamda yeni bir sürece giriyor” dedi.

2 (1)

İzmir genelinde sportif başarılar elde eden Torbalı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü voleybol ve basketbol öğrencileriyle sohbet eden Başkan Görmez, gençlerden sporla birlikte bilimle, teknolojiyle sosyal sorumluluk projeleriyle ilgilenmelerini istediklerini belirterek şunları söyledi; “Kendinizi dünya gençleriyle rekabet edecek biçimde yetiştirin. Özellikle yabancı dil sorununuz olmasın ve birden fazla yabancı dil öğrenin. Torbalı ilçemizdeki 600 dolayındaki fabrikanın üretim ve pazarlama stratejilerini incelediğinizde bunu daha net biçimde görürsünüz. İhracat odaklı şirketlerimizin sayısı her gün biraz daha artıyor. Fabrikaların AR-GE merkezlerinde artık bilim dili kullanılıyor. Sizden kendinizi hem çok iyi bir sporcu hem de çok iyi bir araştırmacı olarak yetiştirmenizi istiyoruz. Ülkemizi geleceğe taşıyacak en büyük güç rekabeti etme potansiyeliniz olacaktır” şeklinde konuştu.

3 (1)

Başkan Görmez, İzmir genelinde yapılan Voleybol Minik Kızlar Yarı Final eleme maçlarını kazanarak birinci olan ve Genç Erkekler Basketbol Yarı Final eleme maçlarını 3’üncü tamamlayan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Aktüel Haber / Zafer KOCABAŞ

Yorum Yazın