29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Torbalı’da bir dizi koşu ve gösterinin yanı sıra pop müziği sanatçısı Cem Belevi konseriyle kutlandı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de binlerce gençle beraber fener alayına katıldı.
Torbalı Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle zengin bir kutlama programı hazırladı. Günler öncesinden başlayan etkinlikler, 29 Ekim akşamına kadar sürdü. 670 sporcunun sekiz ayrı kategoride yarıştığı geniş katılımlı koşu sonrası, 7 Eylül Stadyumunda vatandaşların geniş katılımıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. 29 Ekim sabahı 7 Eylül Stadyumunda gerçekleşen öğrenci etkinliklerine katılan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, akşamında da binlerce gençle beraber fener alayına katıldı. Fener alayına katılım oldukça yoğun oldu. Sadık İleri Bulvarından başlayıp, kapalı pazar yerinde son bulan fener alayında Başkan Görmez de gençlerle beraber yürüdü. Ardından sahneye ünlü pop müziği sanatçısı Cem Belevi çıktı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde coşku tavan yaptı. Sanatçı Cem Belevi’nin şarkılarına Torbalılı gençler de eşlik etti.
Başkan Görmez’den Torbalı halkına ve gençlere teşekkür
Cumhuriyet etkinliklerine katılım gösteren Torbalı halkına ve gençlere teşekkür eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı halkımız ve gençlerimizle beraber renkli ve zengin bir Cumhuriyet Bayramı kutlamasına imza attık. Bu etkinliklerin gerçekleşmesinde emeği geçen belediye personelime ve katılım gösteren başta gençlerimiz olmak üzere tüm Torbalı halkına teşekkür ediyorum. Cumhuriyet, milletimizin en büyük ortak değerlerinden birisidir. Milletimize bu değeri kazandıran, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yazın