thumbnail_Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu (2) thumbnail_IMG_5061 thumbnail_IMG_5110 thumbnail_IMG_5459

Başhekim Doç. Dr. Nazif Erkan Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurlandı…

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Nazif Erkan, Çiğli’de ve Bozyaka’da düzenlenen anma törenlerinin ardından göz yaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Sağlık sektörüne uzun yıllar hizmet vermiş olan ve geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu genç yaşta hayatını kaybeden Doç. Dr. Nazif Erkan için, İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, hastane yöneticileri, çalışma arkadaşları ve ailesinin katılmış olduğu yöneticiliğini yaptığı Çiğli Eğitim Bölge Hastanesi’nde düzenlenen anma töreninde oldukça duygusal anlar yaşandı.

Törende konuşmalarını yapan İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “Biz çok iyi bir yöneticimizi, hekimimizi, dostumuzu ve arkadaşımızı kaybettik. İki aydır yaklaşık bu çatı altında beraberdik.  Hastanemizi ekibiyle beraber hastaların kullanımına hazır bir hale getirdi. Ben işi dışında herhangi bir kelime ettiğini duymadım. Çok zor bir görev , konuşmak çok zor. Mekânı cennet olsun Allah sabırlar versin”  dedi.

 

Karşıyaka Müftüsü Cahit Erhun ise “Öncelikle Allah rahmet eylesin diyorum. Yaptığı hizmetlerinden dolayı Allah kendisinden razı olsun mekânı cennet olsun. Hepinizin yaptığı gibi sağlığa yapılan hizmet başka bir şeye benzemiyor. Çünkü insan hayatını etkiliyor. Bizim kitaplarımız ilimi iki kısma ayırır birisi beden ilimleri diğeri din ilimleridir. Önce beden ilimleri gelir. Bir nefes aldırmak insanlara en büyük sevaplardan birisidir. Konuşmanın zor olduğu bir durum. Geride kalanlarına, eşine, çocuklarına hepinize cenabı hak sabırlar ihsan eylesin” dedi ve Erkan’ı dualarla uğurladı.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nin ardından Erkan’ın uzman hekim olarak ilk göreve başlamış olduğu ve 16 sene görev yaptığı İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de bir anma töreni düzenlendi. Hastane bahçesinde yapılan törene çok sayıda yönetici ve çalışma arkadaşları katıldı. Törende konuşma yapan İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Eşref Okunakol, Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Serdar Bayrak ve 16 yıl birlikte çalıştığı arkadaşı Genel Cerrahi İdari Sorumlusu Doç. Dr. Mehmet Yıldırım üzüntülerini dile getirdiler.

Doç. Dr. Nazif Erkan, hüzün ve gözyaşları içinde gerçekleşen anma törenlerinden sonra Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde öğle namazına mütaakip kılınan cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı’na defnedildi.

Doç. Dr. Nazif ERKAN’ın Hayatı (1969-2016)

Doç Dr Nazif ERKAN 1969’da Konya’da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 1992 yılında mezun olduktan sonra Rize Çayeli Büyükköy Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi İhtisasını yapmaya hak kazandı. 1999 yılında 6 aylık askerlik hizmetini tamamlamasının ardından Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Gaziemir Dispanseri’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı SSK İzmir Eğitim Hastanesi’nde uzman olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında aynı hastanede Genel Cerrahi Başasistanı olarak görevine devam ederken 2006 yılında Doçentlik ünvanına layık görüldü. 2007’de Acil Servis Sorumlu Hekimi, 2012’de de Genel Cerrahi Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi oldu. 02.11.2012 tarihinde İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı  olarak göreve başlayan Erkan, 2013 yılında Genel Cerrahi Eğitim Görevlisi olarak görevine devam etti. 02.07.2013 tarihinde ise İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi oldu. 22.02.2016’da ise Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne Yönetici olarak atanan evli ve 2 çocuk sahibi Doç. Dr. Nazif ERKAN 28.04.2016 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Yorum Yazın