İzmir’de Balçova Belediyesi, evleri kaza sonucu yanarak kullanılmaz hale gelen ailelere yardım elini uzatarak A’dan Z’ye büyün eşyalarını yeniliyor.
Balçova Belediyesi, kentte kaza sonucunda evleri yanan ve mağdur olan vatandaşlar için örnek bir çalışma başlattı. Bu kapsamda dost eli uzatan belediye, evleri yanan, su basması nedeniyle eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşların zararını karşılamaya başladı. Polis ve itfaiye raporları sonucunda olayın kaza neticesi olduğu belirlenince Balçova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kişilerin evlerinin zarar gören bölümlerini onarırken, sosyal işler müdürlüğü de ev eşyası alımında yardımcı oluyor.
Göreve geldiklerinden bu yana 20 ev yangınında ailelere destek olduklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, "İnsanın evinin yanması, kullanılmaz hale gelmesi çok zor bir durum. Biz yasal yetkilerimizi sonuna kadar kullanarak zor durumdaki vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Bu ailelerimizin de evlerinin bakım, tadilat ve elektrik işlerini ekiplerimiz hemen yapıyor. Ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için de semtevimiz ve sosyal işler müdürlüğümüz çalışıyor. Vatandaşımız en kısa sürede evinde oturmaya başlıyor” diye konuştu.

Yorum Yazın