Kurban Bayramının ilk gününü İzmir’in Menderes ilçesinde geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kurban Bayramının ilk gününde Menderes ilçesine geldi. Bakan Özhaseki, bayram namazını Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ile birlikte Özdere’de kıldı. Özdere Cumhuriyet Mahallesindeki Kesre Camiinde kılınan namazın ardından Bakan Özhaseki vatandaşlarla bayramlaştı.
Kahvene de vatandaşlarla sohbet eden Bakan Özhaseki’ye Menderesliler yoğun ilgi gösterdi. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayan Bakan Özhaseki, "Bu bayram İzmir’in güzel ilçesi Menderes’te vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bayramlar paylaşmaktır, kucaklaşmaktır. Birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun, hayırlı bayramlar, hayırlı Cumalar. Allah nice bayramları birlikte geçirmeyi bize nasip etsin” dedi.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, "Bayram sevincimizi sayın bakanımızın ilçemize gelişiyle ikiye katladık. Kendisiyle birlikte kıldığımız bayram namazının ardından hemşehrilerimizle bir araya gelip bayramlaştık. Sayın Bakanımıza yoğun gündemine rağmen bu önemli günde bizlerle olduğu için teşekkür ediyorum. Allah birlik, beraberlik ve huzur içinde geçireceğimiz nice bayramları biz nasip etsin” diye konuştu.

Yorum Yazın