İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği İle İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ Sürekli Eğitim Merkezi) Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

İKÇÜ Sürekli Eğitim Merkezi Arasında Eğitim, Proje, Kurs Çalışmaları, Toplumsal Farkındalık ve Kurumların Altyapı ve Uzmanlık İmkanlarından Karşılıklı Yararlanmak Amacıyla Yapılan Protokol İçin İKÇÜ Rektörlüğünde İmza Töreni Düzenlendi. Protokol ile Yapılacak Eğitim-Proje Faaliyetleri ve Eğitim İmkanları İle İlgili Esas ve Usullerin Çerçevesi Belirlendi. İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği Var Olan Altyapı Olanaklarını Eğitim Salonlarını, Saha Tecrübesini ve Diğer İmkanlarını İKÇÜ Sürekli Eğitim Merkezinin Kullanımına Açarken, İKÇÜ De Üniversitedeki Öğretim Elemanlarının Uzmanlık Alanları Doğrultusundaki Proje, Eğitim, Danışmanlık İmkanlarıyla Bağımlılıkla Mücadelede Yerini Alacak.


Protokol Töreninde Konuşan İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Burhanettin KANSIZOĞLU Ülkemizde ve Dünyada Bağımlılık Oluşturan Maddelerin Kullanımının Arttığını, Devletin Bu Konuyla Mücadelede Kararlı Biçimde Önlemler Aldığını Söyledi.
Başkan KANSIZOĞLU, “Devletimiz bu mücadeleyi kararlı biçimde yürütmekle birlikte sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere konunun tüm sosyal düzeylerde önemsenmesine ve farkındalık oluşturmaya dönük çabalara ihtiyaç var. Dernek olarak bize katkı veren her kişi ve kurumla güçlerimizi birleştirmeye; bu yolla da topluma katkı vermeye çalışıyoruz. Bu protokolle biraz daha güçlendik. Ben bu vesileyle Sayın Rektörümüz ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şentürk hocamız başta olmak üzere Kâtip Çelebi Üniversitesi hocalarına ve Sürekli Eğitim Merkezi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi

Rektör Prof. Dr. Saffet KÖSE İse,“Bağımlılık konusunun üstesinden gelmek için başta eğitim kurumları olmak üzere toplumsal kurumlara büyük görevler düşüyor. Üniversite olarak diğer kurumlarımızın verdiği mücadeleye destek olmanın yanında yürüttüğümüz sosyal projelerle de doğrudan bağımlılık ile mücadele ediyoruz. İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği ile Sürekli Eğitim Merkezimiz arasında imzaladığımız protokol kapsamında bir güç birliği yapıyoruz ve kararlı biçimde mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği ‘mize Yaptıkları Çalışmalar İçin Şükranlarını Sunan KÖSE, Toplumsal Konularda Kurumların İşbirliğinin Önemli Olduğunu Sözlerine Ekledi.