Konak Belediyesi’nin Aziziye Mahallesi’nde temelini attığı yeni semt merkezinin inşaatı hızla ilerliyor. Büyük kısmı tamamlanan inşaat bittiğinde Konak Belediyesi’nin ilçe genelindeki semt merkezlerinin sayısı 12’ye ulaşmış olacak. Kısa zamanda açılışı yapılacak olan iki katlı binada meslek edindirme, yabancı dil, geleneksel el sanatları, hobi ve beceri kursları verilecek.
Kamu eli değecek
İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, merkezin hizmete açılmasıyla bölgeye kamu elinin değeceğini söyledi. Başkan Pekdaş, "Göreve geldikten hemen sonra belediyemizin halka hizmet verdiği noktaların sayısını artırmaya başladık. Belediye hizmet elini eli ne kadar çok kişiye uzatırsak o kadar iyi sonuç alacağımızı biliyoruz. Bu bilinçle yola çıktık ve yeni semt merkezimizi bir bir açıyoruz. Mersinli’de kısa sürede çok güzel bir semt merkezi inşa etmiştik ve açtık. Şimdi de Aziziye Semt Merkezi’mizi bitirip hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" diye konuştu.
Kurslar verilecek
Konak Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin büyük bir titizlikle yürüttüğü inşaat çalışmalarının kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Sıcak havaya rağmen ekiplerin kesintisiz sürdürdüğü çalışmalar sayesinde Mayıs ayında temelleri atılan merkezin kaba inşaatı büyük oranla tamamlandı. Aziziye sakinlerinin buluşma mekanı da olacak yapıda semt sakini kadın ve çocuklara kurslar verilecek.

Yorum Yazın