ATİK İzmir Başkanı Ali MAMAK, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın bulunduğu aracın durdurulması ile ilgili yazılı bir kınama mesajı yayımladı.

Mesajda “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın bulunduğu aracın durdurulmasını Avrupa da ki İşadamlarımız başta olmak üzere İzmir Konsey Üyelerimiz adına kınıyoruz” diyen Mamak,

Hollanda’nın tavrının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ev sahibi Hollanda’ya yakışmamıştır. Avrupa da yaşayan soydaşlarımızın yıllardır alın terleri ile kazandığı kazanımlar ile oluşturdukları sermayelerini Hollanda başta olmak üzere Avrupada değere dönüştürdüklerini kaydeden Ali MAMAK bu tavrın başta Büyüyen Güçlü Türkiye’nin saygınlığına yapılmış bir saldırıdırıdır açıklaması yaptı.

Açıklamada daha önce Televizyon Ekranlarında da Almanya’nın tutumunun Sayın Cumhurbaşkanın ifadesi ile Nazizim olduğunu ifade ettiklerini belirten MAMAK Hollandanında aynı tutumda olmasının yadırganmadığını belirtti.

Artık Türkiye’nin büyümekte olan ülkeler katagorisinde değil Küresel Güç olma noktasında olduğunu kaydettiği açıklamasında “Artık Türkiye Küresel Güç olma yoluna girmiştir ki Suriye ve Irak başta olmak üzere Uluslararası meselelerde Türkiye artık en etkin aktördür, bu durum Almanya ve Hollanda gibi Nazizimin kırıntılarının olduğu ülkeleri rahatsız etmektedir” dedi.

Yorum Yazın