Büyük ozan Aşık Veysel, Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseriyle anıldı.
Tabiat başta olmak üzere, aşkı ve toplumsal olayları yalın bir dille eserlerine aktaran büyük halk ozanı Aşık Veysel için Foça’da Türk Halk Müziği Konseri verildi. Ölümünün 45. yılında Aşık Veysel Şatıroğlu anısına düzenlenen konseri, Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şefi Atabey Aydın yönetti.
Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezindeki konseri, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, ADD Foça Şubesi Başkanı Şeniz Ararat ve çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.
“Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Anlatmam Derdimi Dertsiz İnsana”, “Sen Bir Ceylan Olsan” ve “Derdimi Dökersem Derin Dereye” adlı eserleriyle başlayan konser, hayatının son dönemlerinde hastalıklarıyla uğraşırken bile üretmekten vazgeçmeyen Aşık Veysel’in kendi sesinden dinlenen şiiri “Gelmez Yola Gidiyorum” ile sona erdi.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’na ve Şef Atabey Aydın’a teşekkür çiçeği sundu. Başkan Demirağ, “21 Mart 1973’te vefat eden ve Türk Halk Müziğimize önemli eserler kazandıran büyük halk ozanımızı saygıyla yad ettik. Ruhu şad olsun’’dedi.

Yorum Yazın