Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur ? Erzak yardımı başvurusu nereye yapılır ? 700 TL gıda yardımı başvuru formu nasıl doldurulur ? Sosyal yardımlaşma gıda yardımı dışında kimler gıda yardımı veriyor ? Gıda ve nakit yardım nasıl alınır ? Gıda yardımı telefon numarası nedir ? Detaylar haberimizde.

 

as evi yardimi

Kuru gıda yardımı yapan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları dışında Vakıflar Genel Müdürlüğünün de böyle bir hizmeti bulunmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Eyüp’te ki imalathanesinde her gün 2.000 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmaktadır. Bunun yanında ayrıca ülke geneline kuru gıda yardımı da yapmaktadır.

Bu aşevi gıda yardımı yaklaşık on beş kalemdir. Bu sosyal hizmetler de diğer yardımlar gibi belli şartlar taşıyan ailelere verilmektedir. Şimdi bu şartlara beraber bakalım.

aşevi-kuru-gıda-yardımı
Aşevi ve kuru gıda yardımı

Aşevi Ve Kuru Gıda Hizmetinden Yararlanacaklar

  • Genelde tüm yardımlarda aranan şartlardan birisi bu yardımda da geçerlidir. Yardımdan faydalanabilmek için ilk şart herhangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması.
  • Sosyal güvenceniz yok ise bu sefer gelirinize bakılıyor. Aileye gelen gelir askeri ücretin çok üstünde olmamalı.
  • 2022 sayılı kanun gereğince yaşlılık ve engelli maaşı alan Türk vatandaşları da bu yardımlardan faydalanabilecek.
  • vakıflar genel müdürlüğü erzak yardımı formunu doldurmak

Aşevi ve Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuru gıda başvurusu işleminden yararlanmak isteyen vatandaşlar aşağıda linklerini verdiğimiz evrakları doldurmak suretiyle ilgili bölge müdürlüğüne başvurmalıdır.

Bölge müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olan ailelere aşevi ve kuru gıda yardımından yararlandırılır.

Aşevi ve kuru gıda yardımlarında kontenjanların sınırlı olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.Ayrıca kuru gıda yardımı başvurusu Ankara da kurumca değerlendirilip elemeler olacağı da belirtiliyor. Erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de aşevi ve kuru gıda yardımı neden kesilir beraber bakalım.

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı Hizmetlerinin Sona Ermesi

Vgm kuru gıda yardımı hangi durumda iptal edilir birde ona bakalım.

  • Fayda sahibinin Ölümü,
  • Muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması
  • Bilgi verilmeksizin kesintisiz 10 gün aşevinden yemek alınmaması durumunda yardımınızın kesileceği belirtiliyor.

Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak ilgili Bölge Müdürlüğüne elden veya posta ile ulaştırılması vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımı başvurusu için yeterlidir. Başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişi ile birlikte aşevi ya da Gıda yardımından yararlanacak olan hanede yaşayan tüm kişilerin bilgisi formun her iki sayfasında da belirtilmelidir.

Aşevi Ve Kuru Gıda Başvuru Formları:

Vakıflar genel müdürlüğü aşevi ve kuru gıda hizmeti başvuru formu aşağıda verilmiştir. aşevinden yemek nasıl alınır sorusunda kritik nokta başvuru formunu doldurmaktan geçmektedir. Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması aksi takdirde yardımınız dikkate alınmadan reddedilecektir. Aşağıda ki vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu indirilip ıslak imza ile imzaladıktan sonra şahsen veya posta yoluyla bölge müdürlüklerine yollayabilirsiniz. İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü formu aşağıdadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurmadan önce ayrıntıları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurduğunuzda hakkınızda araştırma yapılabilmesi için rıza beyanı aşağıdadır.

Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için 

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurulup maaşı çıkan kişinin gelir durumu takibi için aşağıda ki form doldurulur.

Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için internet sitesini kontrol etmelisiniz.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının verdiği aşevi yardımı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Vakıflar Genel müdürlüğü İletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvurusu yapan vatandaşlar yaptıkları yardımların sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor. Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşlar e devlet üzerinden yardım başvurusunun sonucunu öğrenebilirler. Sorgulama ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıflar genel müdürlüğü yardımları sadece erzak ve aşevi yardımları ile sınırlı değildir. Fakirlik maaşı olarak da bilinen muhtaç durumda ki kişilere bağlanan bir maaş yardımı da bulunmaktadır. Bu konuyu anlattığımız yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Gıda Yardımı Paketi İçinde Neler Var ?

Gıda yardımı paketi içindekiler vakıflar genel müdürlüğü tarafından açıklanmıştır.

Paketlerin içeriği şöyle:

” Erzak paketi yardımı 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmaktadır. ” (bkz)

Kuru gıda yardımı almak istiyorum diyen vatandaşların tek başvuru yapabilecekleri nokta vakıflar genel müdürlüğü değil elbette. Sosyal yardımlaşma gıda yardım yapan diğer bir kurum.

Sosyal yardımlaşma Market Kartı vererek yada kuru erzakları bizzat alarak kendisi vatandaşa ulaştırabiliyor. Tabi vakıf gıda yardımı yaparken engellilere gıda yardımı ulaştırma noktasında daha fazla öncelik tanımaktadır.

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı dışında sosyal yardımlaşma vakıflarının sosyal market ve aşevi yardımları bulunmaktadır. Bu konuyu detaylı olarak anlattığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. gıda yardımı ve sıcak yemek yardımı ihtiyacı olan ailelere yardım yapan derneklerinde bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yazımızda aşevi yardımı nedir , gıda yardımı nasıl alınır , vakıflar genel müdürlüğü yardım kalemleri nelerdir ve vakıflardan nasıl yardım alınır, aşevinden yemek nasil alinir, Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur anlatmaya çalıştık.