Aliağa Belediyesi Sanatevi’nin (ASEV) bünyesine yeni dahil olan Kısa Film Atölyesi, öğrencilerini bekliyor.
Teorik ve pratik olarak iki temel aşamadan oluşacak olan Kısa Film Atölyesi’nde dersler yönetmenlik, senaryo, görüntü yönetmenliği ve kurgu olmak üzere dört ana bölümden oluşacak. Dersler sonunda öğrencilerin kısa film yapımının; yapım öncesi, yapım ve yapım sonrası aşamalarını tamamıyla öğrendikten sonra kendi kısa filmlerini çekmeleri hedefleniyor. Ayrıca öğrencilerin dünya ve Türk sinemasına hakim, sinemanın içinde barındırdığı diğer sanat dallarını bilen ve iyi birer sinema izleyicisi olmaları da ana hedefler arasında yer alıyor.
Eğitmen Hüseyin Enes Balcı tarafından verilecek olan derslere başvuralar için son kayıt 30 Eylül 2017 Cumartesi olarak belirlendi. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar başvurularını Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda bulunan ASEV bürosuna yapabilecek.
Hüseyin Enes Balcı kimdir?
Kısa Film Atölyesinin eğitmeni Hüseyin Enes Balcı, orta öğretime Aliağa da başlamış ve lise hayatına da Aliağa’da devam etmiştir. Sanatla ilk tanışması 2008 yılında Aliağa Belediye Tiyatrosuna kaydolmasıyla olmuştur. 4 yıl Aliağa’da sahneye çıktıktan sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümüne kaydını yaptırmıştır. 4 yıllık lisans hayatında 20’den fazla kısa film, belgesel ve internet dizilerinde çeşitli görevlerde bulunmuş ardından 1 Erkek 1 Kadın dizisinde kamera asistanlığı yapmıştır. İstanbul Medya Akademisinde Yönetmenlik eğitimi aldıktan sonra New York Film Akademi’nin İstanbul kampında burslu olarak ‘’Film Yapım’’ kursu almıştır. 5 yıllık İstanbul döneminin ardından tekrar Aliağa’ya dönerek Ege Üniversitesi Radyo Tv Sinema bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Şuan tez döneminde olup Türk Sineması çalışmaya devam etmektedir.

Yorum Yazın