”SAĞLIĞIN SİYASETİ OLMAZ”

Birgün de olmasın ki Menderes Belediye Başkanı Mustafa KAYALAR ‘ın siyasi rant sağlamak için basın yayın organlarına verdiği demeçlere şaşırmayalım.
“NEYMİŞ DE SAYIN BELEDİYE BAŞKANI KAYALAR GİRİŞİMLERDE BULUNMUŞTA HASTAHANE YAPIMINA BAŞLANMIŞTA… MIŞMIŞMIŞ… MİŞMİŞMİŞ…

” BİZDE SAĞLIĞIN SİYASETİ OLMAZ” diyoruz.
İŞ YAPIN, İNSANLARIN AKLIYLA ALAY ETMEYİN, BEYHUDE VAATLERLE İNSANLARA PROJE SİMSARLIĞI YAPMAYIN, DÜRÜST OLUN, DİRAYETLİ OLUN,SİZ ÖNCE VERDİĞİNİZ SÖZLERİN ARKASINDA DURUN !!!

Menderesli hemşehrilerimizin hastahane özlemi malumdur yıllardan beri değil temel atmak hayallerinde dahi olmayan 75 yataklı Menderes Devlet Hastanesi, AK Parti Belediyeciliğimiz yani Bülent SOYLU Başkanımız döneminde üretilen projelerden en önemlisi olarak planlamaya alınmış ve yapımına başlanmıştır. Maalesef yüklenici firmanın teknik ve idari şartları yerine getirememesinden dolayı inşaat faaliyetleri durmuştur.
Göreve geldiğimiz günden beri AK Parti Menderes İlçe Başkanlığı olarak yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber hastahanemizin bir an önce bitirilmesi hususunda gece gündüz demeden gerekli girişimlerde bulunduğumuzu daha önce de beyan etmiştik. Bunun akabinde de AK Parti İzmir İl Başkanımız Kerem Ali SÜREKLİ önderliğinde görüşmelerimize son Başbakanımız TBMM Başkanımız Binali YILDIRIM, Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA, , Genel Başkan Yardımcımız Hamza DAĞ, İzmir Milletvekillerimiz Mahmut Atilla KAYA, Ceyda Bölünmez ÇANKIRI, Cemal BEKLE, Necip NASIR, Yaşar KIRKPINAR ve Alpay ÖZALAN ‘ın destekleriyle yeniden gündeme gelerek ihale süreci yapılarak yapımına kaldığı yerden devam edilmektedir.Duyarlı yaklaşımından dolayı Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA’ ya ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Tüm bu sürecin Menderesli hemşehrilerimiz tarafından bilindiğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Belediye Başkanı sayın KAYALAR’ın açıklamalarının da gerçekliği ve samimiyeti hemşehrilerimizin takdirindedir.

Sayın Belediye Başkanına buradan yine söylüyorum. Bırakın laf siyaseti yapmayı. Proje üretin, icraat yapın, tarım arazilerini göle dönüştüren sel sularıyla ilgili çözüm yolu üretin. İnsanlara şirin görünecem diye, siyasi paye kazanırmıyım derdine düşerek bilinçli bir şekilde yalan yanlış beyanatlar vermeyin. Artık kimse bunlara kanmıyor.Çünkü yaptığınız açıklamalar çok komik ve yersiz.

Süleyman ARTCI
AK Parti Menderes İlçe Başkanı

Yorum Yazın