İZMİR (İHA) – İzmir’in Tire ilçesinde kamyonetin çarptığı traktör sürücüsü ağır yaralandı. Ambulans helikoptere sevk edilirken pistte kalbi duran ve yeniden hayata döndürülen sürücü, İzmir’de tedavi altına alındı.
Kaza, saat 09.30 sıralarında Tire-Gökçen karayolu, Boynuyoğun köyü civarında meydana geldi. İddiaya göre, Mükerrem K. yönetimindeki 35 DC 7649 plakalı kamyonet, Ünal Gezer yönetimindeki 35 JBY 17 plakalı traktöre çarptı. Kazada ağır yaralanan traktör sürücüsü Ünal Gezer ambulans ile Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Hayati tehlikeyi atlatamayan Gezer için, İzmir 112 Komuta Merkezi’nden ambulans helikopter talep edildi. İzmir’den havalanan ambulans helikopter dakikalar içinde Tire Devlet Hastanesi’nin pistine indi. Helikoptere nakledilirken kalbi duran ve pistte 30 dakika kalp masajı yapılan Gezer, yeniden hayata döndürülerek helikopterle İzmir’e götürüldü.
Duyarsız sürücü sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Hastanedeki tüm sağlık ekipleri Gezer için ölüm kalım mücadelesi verirken duyarsız bir sürücünün yaptığı ise bu kadarına pes dedirtti. Güvenlik görevlileri bir aracın helikopter pistinin giriş kapısını kapattığını fark etti. Yapılan araştırmadan sonra sürücünün aracı pist kapısına park edip şehir dışına çıktığı öğrenildi. Polis duyarsız sürücüyle ilgili işlem yaparken jandarma da kazayla ilgili inceleme başlattı.

Yorum Yazın