IMG_1548 IMG_1635

Alsancak ADSM’den Huzurevinde Diş Bakımı ve Tedavisi…

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Karabağlar Belediyesi arasında “Dişlerime Bakıyorum Hastanemi Tanıyorum” başlıklı çocuklara yönelik proje kapsamında imzaladıkları protokol sonrası verilen hizmetten memnun kalan Karabağlar Belediyesi Karabağlarda yaşayan Huzur Evi sakinlerine ve engelli çocuklara yönelik, ücretsiz Ağız ve Diş Sağlığı Taraması talebinde bulundu.

Yapılan talep üzerine İzmir Karabağlar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Dt. Diler Yaşar, Müdür Murat Yaman, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Yolver, Merkeze bağlı 4 diş hekimi ve 2 diş teknisyeni katıldılar. Uzman diş hekimleri şikayeti olan 50 huzurevi sakininin ağız ve diş sağlığı kontrollerini yaptılar ve yapılan kontroller sonucunda 20 kişinin Alsancak Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ne gelerek tedavi görmesini uygun buldular. Tedavi için ADSM çağrılan huzurevi sakinlerini Karabağlar Belediyesi kendi araçlarıyla ulaşım hizmeti verecek.

Karabağlar Belediyesi ve Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin düzenlediği bu uygulamadan oldukça memnun kalan Huzurevi Müdürü Atike Öztürk’ün organizasyonunda sakinler mini bir eğlence düzenledi. Huzurevi sakini olan Saz Üstadı Erdoğan Gökgöz ve huzurevleri arasında yapılan ses yarışmalarında birincilik kazanan Mediha Kazaz, seslendirdikleri parçalarla güne keyif kattı. Programın ardından ADSM çalışanları huzurevi sakinlerine diş fırçası ve macunu dağıttı.

Alsancak ADSM Ekibi Selvitopu’nu Makamında Ziyaret Etti…

Ağız ve diş sağlığı kontrollerinin ardından Karabağlar Belediyesi’ni ziyaret eden Alsancak Ağız Diş Sağlığı Merkezi Ekibi, Karabağlar Belediyesi Başkanı Muhittin Selvitopu ve Özel Kalem Müdürü Ceyhan Kayhan’ın konuğu oldu. Alsancak ADSM ekibini makamında ağırlayan Başkan Selvitopu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Alsancak ADSM Yöneticisi ve çalışanlarına yürüttükleri bu anlamlı çalışma için teşekkür etti. Selvitopu, bu tür çalışmalara Karabağlar’da çok ihtiyaç olduğunu ve Belediye olarak bu tür projeleri arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Alsancak Ağız Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Murat Yaman, huzurevinde hastaların muayenesinin yapıldığını, tedavi ihtiyacı olan hastaların belirlendiğini söyledi. Merkeze gelecek hastaların gerekli tedavilerinin yapılacağını belirten Yaman, amaçlarının ağız ve diş sağlığı konusunda şikayeti olan hiçbir hastanın kalmaması olduğunu belirtti.IMG_1580 IMG_1673

 

Yorum Yazın