İlçenin tanıtımı Başkan Soylu tarafından gerçekleştiriliyor (1) İlçenin tanıtımı Başkan Soylu tarafından gerçekleştiriliyor (2) İlçenin tanıtımı Başkan Soylu tarafından gerçekleştiriliyor (3) İlçenin tanıtımı Başkan Soylu tarafından gerçekleştiriliyor (4) Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu%2c meclis üyeleriyle fuara katıldı

Almanya’da Menderes Rüzgarı

Menderes Belediyesi Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’nda ilçenin tanıtımını gerçekleştiriyor.

Menderes’in tanıtımı adına başlatılan fuar çalışmaları kapsamında Menderes Belediyesi İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarına katıldı. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve meclis üyelerinin yer aldığı ITB Berlin Turizm fuarında ilçenin tarihsel ve kültürel özellikleri tanıtılırken, ilçeye özgü ürünler de fuar ziyaretçileri ile buluşturuluyor.

Yoğun ilgi

Fuar ziyaretçilerine ilçe tanıtımı Menderes ile özdeşleşen ürünler ile yapılıyor. Gümüldür Satsuma Mandalinası, Efemçukuru Alfons Üzümü, ilçedeki boncuk ocaklarında üretilen nazar boncukları, ilçedeki seralarda yetişen çiçekler ziyaretçilere hediye ediliyor.  Basın Yayın ve Halkla Müdürlüğü tarafından hazırlanan Menderes Şehir Rehberi ve Klaros Bilicilik Merkezi broşürleri de fuarda ziyaretçilere dağıtılıyor. İZKA tarafından hazırlanan İzmir standında yer alan Menderes’e fuar ziyaretçileri yoğun ilgi gösteriyor.

Markalaşma adına

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, fuarlara katılımın önemli olduğunu belirterek “ Menderes Belediyesi olarak ilçemizin markalaşması adına başlattığımız çalışmalarımız sürüyor.  Bu çalışmalar kapsamında geçen yıl ilk kez katıldığımız ITB Berlin Turizm Fuarı’nda bu yılda meclis üyelerimizle birlikte yer alıyoruz. Fuarlara katılarak turizmden almış olduğumuz payı arttırmayı hedefledik. Dünyanın en büyük turizm fuarında Menderes’in yer alması önemli. İlçemizi dünyaya tanıtmayı sürdüreceğiz “  ifadelerini kullandı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın