İzmir’in Aliağa İlçesinde bir markete hırsızlık için giren 5 kişi Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerden 3 kişi tutuklanırken, 2 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Elde edinilen bilgilere göre, Siteler mahallesinde bulunan bir markette meydana gelen hırsızlığın ardından Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yeri ve çevresinde yapılan araştırma neticesinde, konu ile ilgili olarak Ö.T.Y. (19), U.P. (20), K.Ö. (24), C.Ç. (22) ve F.A. (23) isimli şüphelileri yakaladı. Ekipler tarafından yapılan detaylı inceleme sonrasında, olayda adı geçen şüpheliler tarafından marketin camının kırılarak içeriye girildiği, marketten 4 şişe içki ve yaklaşık 50-55 adet çeşitli markalarda sigara çalındığı, şüphelilerin yine aynı gece Yeni Mahallede bulunan başka bir marketten de hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri anlaşıldı.
Sorguları tamamlanan şüpheliler, Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. U.P. ve K.Ö. isimli şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, Ö.T.Y., C.Ç. ve F.A. isimli şüpheliler ise çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Yazın