Her mahalleye en az bir çocuk oyun alanı hedefiyle çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, Atatürk Mahallesi 102 Evler bölgesine bin 200 metre karelik çocuk oyun alanı kazandırdı.
Aliağa Belediyesi çevre odaklı çalışmalara ağırlık vermeye devam ediyor. Kentin dört bir yanında yeşillendirme ve ağaçlandırma seferberliği başlatan Aliağa Belediyesi, aynı zamanda çocukların ve ailelerin gönül rahatlığı ile vakit geçirebilecekleri park alanları da inşa ediyor.
Merhum Yüzbaşı Suat Avcı’nın ismi verildi
Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında Atatürk Mahallesi 102 Evler bölgesinde 410 Sokak ve Ayhan Bayrak Sokak arasında bulunan bin 200 metre karelik alana çocuk oyun alanı kuruldu. Oyun grubu alanları çocuklar için daha güvenli ve hijyenik bir malzeme olan kauçuk zemin ile kaplandı. Çocukların eğlenmesi için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Led aydınlatmalarla donatılan park, gece kullanımı için de hazır hale getirildi. Çocuklar için dizayn edilen yeni nesil oyun gruplarının yer aldığı parkta büyükler de unutulmadı. Her yaştan insanın keyifli saatler geçirebileceği oyun parkına yetişkinler için günün her saati spor yapabilecekleri spor aletleri yerleştirildi. Çocukların ve ailelerin günün her saatinde vakit geçirebileceği park, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmasıyla da yeşil bir görümüme kavuşturuldu. Parkın yapım çalışmalarını tamamlayan Aliağa Belediyesi, parka Aliağalı Merhum Yüzbaşı Suat Avcı’nın ismini verdi.

Yorum Yazın