Aliağa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, Aliağa protokolünün Kurban Bayramının ilk günü saat 18.00-18.30 arasında Engelsiz Kafe’de bayramlaşacağı belirtildi.
Aliağa Kaymakamlığı, Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenecek olan resmi bayramlaşma programını açıkladı. Aliağa Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Birinci günü 1 Eylül Cuma gününe tekabül eden Kurban Bayramıyla ilgili bayramlaşma, aynı gün saat 18.00-18.30 arasında Engelsiz Kafe’de kamu görevlilerimizin ve halkımızın katılımıyla gerçekleştirilecek; bayramlaşmayı müteakiben ilçemizdeki şehitlik ile şehit ve gazi aileleri ziyaret edilecektir.” Açıklamada Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz’ın bayram mesajına da yer verildi. Yılmaz’ın bayram mesajında “Aliağalı hemşehrilerimizin ve kamu görevlilerimizin kurban bayramını kutluyor; bayramın ülkemize ve milletimize hayırlar ve huzurlar getirmesini diliyorum” ifadeleri kullanıldı.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programına kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile Aliağalıların katılması bekleniyor.

Yorum Yazın