Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından Atatürk Spor Salonunda düzenlenen Mini Voleybol Liginde Aliağa’yı temsil eden Aliağa Demirspor Kulübü çıktığı ilk iki karşılaşmadan da galibiyetle ayrıldı.
İzmir bölgesinden 35 takımın katıldığı ligde Mini Voleybol Kategorisinde mücadele eden Aliağa Demir Sporun 2006-2007 yaş grubundan oluşan sporcuları çıkığı ilk karşılaşmada Torbalı Belediyeyi 25-23 ve 24-14’lük setlerle 2-0 mağlup etti. Dünya Koleji ile oynanan ikinci karşılaşmada da rakibine büyük bir üstünlük kuran Aliağalı sporcular 25-8 ve 25-9’luk setlerle sahadan 2-0 galip ayrıldı. Lige hızlı bir başlangıç yaparak tüm dikkatleri üzerine çeken Aliağa Demir Spor, 27 Ocak Cumartesi günü saat 13.45’te grubun son maçı için Batı Yaka ile karşı karşıya gelecek. Aliağa Demir Spor, son karşılaşmadan da galip ayrıldığı takdirde grubu birinci bitirerek bir üst turda oynama hakkı elde edecek.
Turnuvaya çok iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Aliağa Demir Spor Kulübü Mini Kızlar Voleybol takımı antrenörü Ayça Canıtez, “Öncelikle oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu turnuvaya uzun bir süre hazırlandık. İyi çalıştık. İyi bir takım olduk. Aldığımız galibiyetlerle emeğimizin ve çalışmamızın karşılığını alıyoruz. Aliağa’yı en iyi şekilde temsil ederek bu turnuvayı en iyi yerde bitirmek istiyoruz” dedi.

Yorum Yazın