Karşıyaka Belediyesi’nin bu yıl 2. kez düzenlediği Karşıyaka Tiyatro Günlerinde, “Asi Kuş” oyunuyla sahne alan usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, gecenin gelirini Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne bağışladı. Karşıyaka Tiyatro Günleri kapsamında 3 üniversite öğrencisine burs verilecek.
Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 2. kez düzenlenen ve 400 tiyatro sanatçısının sahne aldığı Karşıyaka Tiyatro Günlerinde, önemli bir sosyal sorumluluk etkinliğine de imza atıldı. Dünya Tiyatrolar Gününde, “Asi Kuş” oyunu ile tiyatro severlerin karşısına çıkan usta sanatçı Ali Poyrazoğlu, oyunun gelirini Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne bağışladı. Bu anlamlı bağış sayesinde, Karşıyaka Belediyesi’nin, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs sağlamak için başlattığı proje kapsamında, 3 öğrenciye bir yıl boyunca burs sağlanacağı belirtildi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Türkiye’nin en önemli sanatçılarından biri olan Ali Poyrazoğlu’nu bu anlamlı davranışı için kutluyorum. İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize burs sağlamak için herkesi sorumluluk almaya davet ediyorum” dedi. Poyrazoğlu ise “Bu güzel proje devam etmeli ve büyümeli. Tüm yurttaşların sahip çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Karşıyaka Tiyatro Günleri, 8 Nisan’a kadar Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda devam edecek.

Yorum Yazın