Ajanskamu.Net-Eğitim Bir Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali MUSA BİNA görevi bıraktı. Görevi bırakan BİNA; Ali YALÇIN’a “oturduğunuz yerden Racon Keserseniz, STK gibi yönetmezseniz ne genel olursunuz ne baş olursunuz.” diyerek genel merkez yönetimini ve sendikanın geldiği noktayı yerden yere vurdu.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanından Kongrede Ali YALÇIN’a Sert Sözler

Eğitim Bir Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali MUSA BİNA görevi bıraktı. Görevi bırakan BİNA; Ali YALÇIN’a “oturduğunuz yerden Racon Keserseniz, STK gibi yönetmezseniz ne genel olursunuz ne baş olursunuz.” diyerek genel merkez yönetimini ve sendikanın geldiği noktayı yerden yere vurdu.

Eğitim Bir Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali MUSA BİNA görevi bıraktı. Ve Görevi Bırakan BİNA; sendikanın bugün yapılan Kongredeki son konuşmasında çok çarpıcı sözler söyledi.

Ali Musa BİNA genel merkezin kendilerini harcadığını ima ederek , Genel merkez yöneticilerine ve Genel Başkan Ali YALÇIN’a çok çarpıcı sözlerle yüklendi.

Eğitim Bir Sen camiasında herkesin eleştirdiği ama kimsenin söylemeye cesaret edemediği sözleri, görevi devreden bir şube başkanının kongrede genel başkan vekili huzurunda söylemesi Eğitim Bir Sen’in geldiği noktanın da sorgulanması gerektiği gerçeğini gözler önüne serdi.

Ali Musa BİNA; sendikanın geldiği durum noktasında da çok çarpıcı sözler söyledi.

BİNA , Ali YALÇIN’a “oturduğunuz yerden ahkam kesersen, Racon kesersen, STK gibi yönetmezseniz ne genel olursunuz ne baş olursunuz.” dedi.

Türkiye’nin 70’ten fazla ilinde birden fazla aday ortaya çıkıp adayalar biribir hakkında atıp dururuken, kan gövdeyi götürürken  sağda solda şölen dediğiniz şey nerde dedi.

Ali Musa BİNA; “Lokomotif nereye giderse Vagonlar oraya gider.  Mesajda en büyük gücümüz üyelerimiz dedi Genel Başkanımız. O üyelerin ne dediğine bakmazsanız oturduğunuz yerden racon kesmeye kalkarsanız böyle olur. 

Eğer biz kendi adava adamlarımızı kendi elimizle yer çöpe atarsak bu davayı omuzlayacak kimse bulamayız. Sen oturduğun yerden ahkam kesmeye devam edersen ne genel, ne baş olamazsın. 

Sendikanın geldiği durum konusunda Genel başkan burada LAtif SELVİ ile ilgili bu mesajı da iletiyorum “ diyerek Ali YALÇIN’ı  sert sözlerle eleştirdi.

Bizi kapıdan kovsanız biz bacadan gireriz. Ali Musa BİNA ve onun gibiler hep varolacaklar ve mücadele etmeye devam edecekler.” dedi.

Eğitim Bir Sen’in geldiği durumu göstermesi açısından Ali Musa BİNA’nn açıklamaları oldukça manidar.

 

Yorum Yazın