Gıda zamları sonrası e devlet’ten başvurana pandemi 1000 TL sonucu ve yeni başvuru son dakika açıklaması… E-Devlet 1000 TL sosyal yardım başvurusu ile pandemi sürecindeki destek devam ediyor. Faz 3 olarak ilan edilen E-Devlet 1000 TL yardım başvurusu, birkaç adımda kolayca gerçekleştirilebiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un bitiş tarihinin olmadığını duyurduğu süreç, değerlendirme işleminin ardından kişinin uygun görülmesi halinde hesabına 1000 TL pandemi destek parası yatırılması ile tamamlanıyor. Dönemsel muhtaçlık kriteri üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere bu paralar vakıflar üzerinden dağıtılacak. Peki, E-Devlet 1000 TL pandemi destek başvurusu nasıl yapılır?

Sosyal yardım ödemeleri E Devlet başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL pandemi sosyal  yardım başvuru işlemleri… - Ekonomi haberleri

Gıda zamları sonrası e devlet’ten başvurana pandemi 1000 TL sonucu ve yeni başvuru son dakika açıklaması… 1000 TL sosyal yardım paraları için başvuru işlemleri 2021 yılında da devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan ve ödemelerin PTT üzerinden yapıldığı 1000 TL sosyal yardım parasından faydalanamayan vatandaşların sağlamaları gereken şartlar ve başvuru adresleri sayfamızda. 1000 TL sosyal destek paralarına hafta içi günlerde müracaat yapacak olan vatandaşlar müracaatlarını T.C. numaralarının son hanesine göre yapacaktır. Peki 1000 TL pandemi para yardımı nasıl yapılır?

1000 TL sosyal yardım parası sorgulama 2020: E-Devlet sosyal yardım  başvurusu nasıl yapılır? | Gündem Haberleri
1000 TL yardım parası almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken ilk koşul bu ödenekten hiç faydalanmamış olmak. Yani 1. ve 2. faz ödemelerinden 1000 TL almış olanlar yada 3. faz ödemeleri için e-Devlet üzerinden başvuru yapmış olup hesabına 1000 TL yatıranlar ödemelerden 2021’de de yararlanamayacak. 1000 lira sosyal yardımı hiç almamış olanlar başvuru yapabilecek.

Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar nasıl sorgulanır? - Sigorta  haberleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3. faz döneminin dinamik bir dönem olacağını ve diğer aşamalar gibi başlayıp bitmeyeceğini açıkladı.

1000 TL sosyal yardım başvurusu toplamda 3 adımdan oluşmaktadır. Başvuru ekranına sayfanın altından ulaşabilirsiniz.

İlk adımda TC Kimlik Numarası, isim soyisim, resmi ikamet adresi, doğum tarihi, medeni durumu, çocuk sayısı, telefon numarası, e-posta adresi, çalışma durumu, çalışııyorsa aylık toplam maaş, sosyal yardım alınıp alınmadığı, kirada oturup oturulmadığı ve oturuluyorsa aylık kira gideri miktarı, aylık fatura miktarları, hanede yaşayan toplam kişi sayısı, hanenin toplam aylık geliri, banka hesabının olup olmadığı gibi bilgiler talep edilecek.

Bu işlemlerin ardından devam et butonuna basılacak.

Sonraki sayfada bilgiler kontrol edildikten sonra işlem tamamlanacak.