Foça Bedia Midilli İlkokulu, Foça Demokrasi Meydanı’nda Akıl ve Zeka Oyunları düzenledi.

Foça Bedia Midilli İlkokulu 1. ve 4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Akıl ve Zeka Oyunları düzenledi. Ekim ayı içinde başlayan eğitimlerden sonra geçtiğimiz Salı günü okullarında final için yarışan öğrenciler, Foça Demokrasi Meydanında bir araya geldi.

48 öğrencinin birbirleri ile yarıştığı Akıl ve Zeka Oyunlarına ailelerin de ilgisi büyük oldu.

Foça Belediyesi’nin destekleri ile Foça Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen 48 öğrenci, ‘Mangala, Quoridor, Q-Bitz, 9 Taş, Reversi’ gibi oyunlarla yarıştılar.

Foça Bedia Midilli İlkokulu’nun Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği Akıl ve Zeka Oyunları finallerini ziyaret eden Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, eğitim ve öğretime katkılarının artarak devam ettiğini belirterek, “Bu oyunlarla büyüyen çocuklarımız stratejik düşünme, mantık yürütme, planlama, rekabet, sabır, grupla çalışma gibi tutum ve davranışları kazanmış oluyorlar. Yaşamlarında karşılaştıkları sorunları akıl yardımıyla çözmeyi öğreniyorlar.” dedi.

Akıl ve Zeka Oyunlarının önemli özelliklerinden birisinin de dikkat sorununun ortadan kalktığını belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Akıl oyunları görsel hafızanın ve görsel algının gelişmesinde de çok önemli” diye konuştu.

thumbnail_FOTO 04 thumbnail_FOTO 07

Yorum Yazın