BAŞKAN UĞURLU NET KONUŞTU:“AKALAN’DAKİ ARSALAR KÖYLÜNÜN OLACAK”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Akalan Köylülerini ağırladığı toplantıda net konuştu: “Akalanlılar hiç üzülmesin. Akalan köylüsünün bu mülkleri alabilmesi için elimizden geleni de yapacağız.”

Kemalpaşa Belediyesi’nin Akalan’daki arsalarının satışıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, bu arsaların sadece köylünün olacağını kaydetti. Akalan’dan gelen vatandaşları ağırlayan Başkan Uğurlu, “Bizim akalandaki 31 arsayı satmamızdaki amaç, öncelikle çocuklarına veya evinin yanını bir ev daha yapmak isteyen vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaktı. Yani Akalanlı kardeşlerimizin talebi üzerine biz bu satışı gerçekleştirmek için ihaleye çıktık. Ancak konu farklı noktalara götürüldü” diye konuştu. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, yaşanan süreci bütün yönleriyle aktaran Başkan Uğurlu, “Akalan köylüsü hiç üzülmesin. Bizim buradaki muradımız, köylünün mülk sahibi olmasıdır. Akalan köylüsünün bu arsaları alabilmesi için elimizden geleni de yapacağız” ifadesinde bulundu.

GEREKEN YAPILACAK

İhale sürecinin yakından takip edeceklerini de aktaran Başkan Uğurlu, “İnşallah, bu ihaleyi benim de başında bulunduğum bir komisyon gerçekleştirecek. Akalan köylüsünün haricinde ihaleyi kim alırsa alsın, bu arsaları onlara vermemek için gerekirse ihaleyi iptal edeceğiz. Umuyoruz ki, bu arazilerin tümünü sadece akalan köylüsü satın alacak. Belediye başkanı olarak, bu arsaları Akalan köylüsünün alması için elimizdeki bütün yetkileri kullanacağız. Akalan köylüsünün yüreği ferah olsun. Bize sahip çıkan köylümüze biz de sahip çıkacağız” dedi.

KÖYLÜ BİZE SAHİP ÇIKTI

İzmir-İstanbul Otoyol inşaatı sırasında yaşanan bazı tatsız ve provakatif olaylara rağmen belediyecilik hizmetlerinin aksatılmadan sürdürüldüğünü hatırlatan Başkan Uğurlu, sözlerini şöyle bitirdi: “Bu noktada ilçemizin en güzel kent meydanlarından biri Akalan’da gerçekleştirdik. Benzer şekilde buradan yine söylüyorum, Akalan’ın muhtarı, ara sokaklarla ilgili yazıyı getirsin. Söz, aslanlar gibi buraları da yapacağım. Taş ocağında bir sürü vaka olduğu halde Akalan köyü bize sahip çıktı. Onlara teşekkür ediyorum.” Toplantı sonrası Başkan Uğurlu ve Akalan heyeti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kemalpaşa Belediyesi (5)Kemalpaşa Belediyesi (4)Kemalpaşa Belediyesi (3)Kemalpaşa Belediyesi (2)Kemalpaşa Belediyesi (1)Kemalpaşa Belediyesi (6)Kemalpaşa Belediyesi (7)Kemalpaşa Belediyesi (8)

Yorum Yazın