AK Parti Kemalpaşa Başkanlığı (3) thumbnail_AK Parti Kemalpaşa Başkanlığı (6) thumbnail_AK Parti Kemalpaşa Başkanlığı (7)

AK PARTİLİ KADINLARDAN ‘KARA LEKE’ BENZETMESİ

KEMALPAŞALI KADINLAR KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİLİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu hedef alan sözlerine tepki gösteren AK Parti Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanı Çile Özkul, “Bakanımız hakkındaki çirkin sözler, siyasi tarihe kara leke olarak geçmiştir. Bunu söyleyene ‘Edep Yahu’ diyor ve bu saygısız kişiyi İzmir’de istemiyoruz ” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu hedef alan sözleriyle şimşekleri üzerine çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tepki de Kemalpaşa’dan geldi.

Kemalpaşa Atatürk Anıtı’nın önünde AK Partili kadınlarla birlikte basın açıklaması yapan AK Parti Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanı Çile Özkul, CHP Genel Başkanı’nı sözlerinin Türk siyasi tarihine kara bir leke gibi geçtiğini söyledi.

AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar ve parti yönetiminin de destek verdiği açıklamada konuşan Özkul, “Ana muhalefet liderinin, Sayın Bakanımız hakkındaki sözlerini kabul edilemez buluyoruz. TBMM çatısı altında kadınlarımızı aşağılayan sözler sarf eden CHP’nin Genel Başkanı, kendi riyakarlığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Siyasi ahlak ve etikten bahseden CHP’nin Genel Başkanı, kendi ahlak anlayışını da ortaya koymuş oldu” diye konuştu.

Açıklamasında CHP’li kadınlara da seslenen Özkul, “Başta CHP’li kadınlarımız olmak üzere toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz” diye konuştu.

SAYGISIZ KİŞİ

Hakareti asla kabul etmeyeceklerini ifade eden Özkul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan İzmir halkına ve Cumhuriyet kadınlarına sesleniyorum; sizlerin oyuyla o koltukta oturan CHP Genel Başkanı hep birlikte kınamayalım. Bizler AK Partili kadınlar olarak, CHP Genel Başkanına ‘Edep Yahu’ diyor ve bu saygısız kişiyi İzmir’de istemiyoruz.”

Yorum Yazın