ÇÖP DEĞİL ÇİÇEK KOKUSU İSTİYORUZ

ÇOCUKLARIMIZ ÇÖP DEĞİL ÇİÇEKLERİ KOKLASINLAR

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir il kadın kolları başkanlığının desteği ile Menemen Ak Parti kadın kollarının menemen belediyesinin bir ayıbını kamuya açıklamak üzere düzenledikleri basın toplantısına yoğun katılım sağlandı.

Emir ATİLHAN: Ege Metropol/ Ulukent beldesi İstiklal mahallesinin hemen önündeki araziye Menemen belediyesi tarafından ilçenin çöpleri atılmakta, hem görüntü kirliliği, hem de çevre kirliliğinin çok büyük boyutlarda olduğu alan yerleşim merkezinin dibinde olması sebebiyle çevre sakinlerini rahatsız etmekte, “vatandaşlar sıcak yaz gecelerinde kapı pencere kapatıp eve kapanmak zorunda kalıyoruz sinek bir taraftan, dayanılmaz çöp kokusu diğer yandan hayatımızı işkenceye çeviriyorlar, belediyeye ve bizzat Tahir Şahine defalarca şikayetimizi bildirmemize rağmen bu güne kadar hiçbir çalışma yapılmadı, belediye başkanını İnsan Hakları Mahkemesine mi şikayet edelim” şeklinde rahatsızlıklarını bildiriyorlar.

Daha önce Çöp dökülen alanın önünde Adalet ve Kalkınma Partisi Menemen adın kolları tarafından eplem için çalışmaların yapıldığını mahalle muhtarına aktardıklarını belirten mahalle sakinleri eylemin yapılacağı günün sabahında artık sitelerin kapısına kadar dayanan çöp yığınlarının belediye çalışanları tarafından toplandığını ve kurumuş otların yakılarak çöp izlerinin yok edilmeye çalışıldığını belirttiler.

ÇEVREYE SAYGINIZ YOKSA YAŞAYAN KÜÇÜK CANLARA SAYGILI OLUN

Alanda dolaştığımızda ateşten kaçamayan küçük canlıların yanmış bedenleriyle, salyangozların kabuklarıyla karşılaştık, çoğu ateşten yarısı kül haline gelmiş bu canlıların suçu ne.

Menemen Ak Parti tanıtım medya birim başkanı Hanife Bağbaşı ile yaptığımız sohbette su ifadeleri kullandı “Yaşadığımız dünyanın sahipleri değil, misafirleriyiz, gerçek sahipleriyse ekosistemin ana damarı olan hayvanlar, bitkiler ve küçük canlılardır dünyamızı yaşanacak bir yer haline onlar getirmektedir, bize de onların kısa hayatlarına saygı duymak düşer. Dünya bizlere babalarımızdan kalan miras değil gelecek kuşakların emanetidir, emanete ihanet etmeyelim” dedi.

Temiz Bir Dünyada Yaşayan Çocuklarımız Olsun İstiyoruz

Menemen Ak Parti kadın kolları olarak düzenledikleri eylemde yapılan basın açıklaması ile seslerini duyurmak ve sorunlarına çözüm bulunmasını istiyorlar, okunan basın açıklamasında” Ulukent İstiklal mahallesi sakinleri olarak, her insanın hakkı olan temiz bir çevrede yaşamak istiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda yetişmesini, çöp değil çiçek kokularıyla güzel bir ortamda büyümelerini, yaşlılarımızın oturup sohbet edebilecekleri parklarda zamanlarını geçirmelerini istiyoruz.

15 Ocak 2016 tarihli Yeni Asır gazetesinin yapmış olduğu yayın üzerine bir açıklama yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin “O alana Çöp döken Babam olsa Gözünün yaşına bakmam” demişti.

Ama biz çevre sakinleri olarak Şoförün işten çıkarılmasını değil, Sorunun çözüme kavuşturulmasını, çöplerin temizlenerek yeşil alanlar oluşturulmasını ve bir daha bu alana çöp dökülmemesini istiyoruz. Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre ile Olur” denildi.

Temiz bir çevrede yaşama, çocuklarını sağlıklı ortamda büyütme hakkı ve talebi ile Basın açıklaması düzenleyen Menemen Ulukent İstiklal Mahallesi sakinleri sıkıntılarına çare olmayan İlçe Belediye Başkanına bir kez daha seslendiler. Mahalle sakinlerinin ve Yerel Basının yoğun alaka gösterdiği açıklamada ”Sesimizi duyun, sağlıklı bir çevre istiyoruz” sözleri içinde bulundukları vahameti en anlamlı şekilde ifade etti. Bizler Ak Parti İzmir İl Kadın Kolları, Menemen İlçe Kadın Kolları Teşkilatı olarak hiç bir siyasi ayrım gözetmeksizin vatandaşımızın hemen her konuda yanında olma, sıkıntıları noktasında destek verme bilinci ve inancı ile bugün İlçemiz halkı ile birlikteyiz. Belediyeler Kentin alt yapısıyla olduğu kadar vatandaşının yaşadığı alanın temizliğinden, halkının sağlığından sorumludur. Mahalleli kaygılı. Bu bağlamda; Menemen İlçe Belediye Başkanını duyarlı olmaya davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna sunuyoruz. Menemen İlçe Kadın Kolları Teşkilatımız tarafından düzenlenen Basın açıklamasına iştirakları ile destek veren tüm Basın Mensubu arkadaşlarımıza, Ak Parti İzmir İl Kadın Kolları Birim Başkanları Behice Saçu, Firdevs Gamze Örün, Adalet Güneş, Bölge Başkanı Kadriye Kuş, İl Yönetim Kurulu Üys. Hülya Özdemir, Sündüs Ünal ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Ak Parti İzmir İl Kadın Kolları Tanıtım Ve Medya Brm. Başkanı Behice Saçu

thumbnail_AKP  (1) thumbnail_AKP  (2) thumbnail_AKP  (4) thumbnail_AKP  (5) thumbnail_AKP  (6)

Yorum Yazın