16 Nisan’da gerçekleşecek referandumla ilgili AK Parti Menderes İlçe Teşkilatı referandum startını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum için AK Parti Menderes İlçe Teşkilatı referandum çalışmalarını başlattı. Menderes Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen eğitim toplantısına, AK Parti Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Başkan Yardımcıları Halil Taşkıran ve Ayşegül Duran Türker, Menderes SKM Başkanı Cemil Az ile parti teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çok iyi anlatacağız

Toplantıda konuşan AK Parti Menderes ilçe Başkanı Mehmet İmre, “ Hafta sonu Antalya’da düzenlenen referandum çalıştayına Belediye Başkanımız Sayın Bülent Soylu ile katıldık. 16 Nisan’da gerçekleşecek referandumda nasıl bir yol izleyeceğimiz belirlendi. Allah’ın izniyle 16 Nisan’a kadar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini tüm vatandaşlarımıza anlatacağız. Yeni sistem ile ülkemizde istikrarın, gelişmenin ve kalkınmanın daha hızlı ve daha sağlam olacağını ifade edeceğiz” dedi.

Sistem ile istikrar gelecek

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, rejim değişikliği söylemlerini eleştirerek, “ Bazıları rejimin değişeceğini söylüyor.  Bunlar tamamen yalan, yanlış, vatandaşı aldatmaya yönelik söylemlerdir. Türkiye’nin rejimi belli, 1923 yılında bedel ödenerek rejim değişti ve adı Cumhuriyet oldu. O gün bu konuya sonsuza kadar nokta konuldu. Şimdi geldiğimiz durumda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili referandum gerçekleşecek. Yani sistemde değişiklik olacak. 16 Nisan’da referandumdan çıkan evet ile istikrarı esas alan hükümet sistemi gelmiş olacak. Böylece daha güçlü, daha istikrarlı, tam bağımsız bir Türkiye’nin yolu açılacak” diye konuştu.  Eğitim çalışmasının ardından toplantıya katılanlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan evet kitapçıkları dağıtıldı.

unnamed (1) unnamed

Yorum Yazın