Kılıçdaroğlu milletin hafızasıyla alay etmesin

– HDP’ye payanda olanların milletimize söyleyecek sözü yoktur

– Terör belasından kurtulmanın yolu terörle mücadeleden geçer

– İzmir iyi yönetiliyor açıklaması tam bir ironi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyaretinde yaptığı açıklamaları hayretle izlediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de katıldığı programlarda ülkenin terör belasından kurtarılmasını istedikleri yönündeki beyanlarını hatırlatan Kaya, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’e gerçekleştirdiği ziyarette çeşitli programlara katılmış ve bazı açıklamalarda bulunmuş. Terör belasından kurtulmamız gerektiğine vurgu yapıyor. Bunu söylerken samimi olduğuna inanmamız için, kendisinin bugüne kadar söylediği sözleri, duruş ve eylemlerini unutmamız lazım. Milletin hafızasıyla alay etmesin. Daha bir hafta önce, katıldığı televizyon programında, canlı yayında, herkesin gözlerinin içine bakarak, cezaevlerinde yatan PKK’lı ve DHKP-C’li teröristleri ziyaret ettiklerini açıklayan kendisi değil miydi? Ülkenin terör belasından kurtulmasını isteyen bir kişi, teröristleri nasıl ziyaret edebilir? Güneydoğu’ya heyet gönderip PKK terör örgütünü ‘mağdur’, devleti de ‘katil’ gösteren masa başı düzmece raporlar hazırlatan kendisi değil midir?Askere polise kurşun sıkan PKK’lı teröristleri ‘eylemci’ olarak nitelendirip, ‘Yüksekova’daki eylemcilerin hakları, devlet tarafından ihlal ediliyor’ diyen kendi partisinin milletvekili değil midir? ‘Gerekirse sokak sokak, hendek hendek direniriz. Devlet ayağını denk alsın’ diye terör örgütünün tarzıyla PKK adına devleti tehdit eden kendi partisinin milletvekili değil midir? PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin lideri Selahattin Demirtaş’a, ‘Birlikte iyi salladık efendim’ diyerek, HDP’nin barajı aşmasından duydukları neşe ve mutluluğu dile getiren kendi partisinin milletvekili değil midir? Askerimize, polisimize alçakça pusu kuran PKK’lılara ‘Hendek kazan arkadaşlar’ diyen, partisinin milletvekillerini terörist cenazelerine gönderen, terörle mücadele eden asker ve polisimizi insan haklarını ihlal ettikleri iddiasıyla suçlayıp teröristlere arka çıkan bir zihniyetin, ülkenin terör belasından kurtulmasını istediği yönündeki beyanı ciddiye alınacak bir beyan değildir.

Bu zihniyetin, milletin güvenliğini, ülkenin bütünlüğünü sağlamak için canlarını feda eden askerin, polisin çektiği sıkıntıları anlaması mümkün değildir. Milletimizin bu konudaki hassasiyetini idrak edebilmeleri mümkün değildir. Ülkenin terör belasından kurtulmasını istemenin yolu, terörle kararlı bir şekilde mücadele etmekten geçer. Terörü cesaretlendiren, HDP’ye payanda olan, Cumhuriyet’in kurucu iradesinin 90 yıllık değerlerini hiçe sayarak marjinal örgütlerin değerleri üzerinden bir siyaset üreten Kemal Kılıçdaroğlu’na bu millet asla inanmıyor, güvenmiyor. HDP’nin siyasi ortaklığını yapıp, sonra da hiç yüzü kızarmadan ‘Milletçe birlik ve dayanışma içinde terörün karşısında olacağız, ülkeyi terör belasından kurtaracağız’ diyor. Milletimiz bu aldatmacanın çok iyi farkındadır. Kendisini

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu iradesi olarak gösteren CHP’nin, Kılıçdaroğlu döneminde içerideki ve dışarıdaki tüm devlet düşmanlarıyla ittifak halinde olduğunu milletimiz çok iyi görmektedir” dedi.

İZMİR İYİ YÖNETİLMİYOR

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘İzmir çok güzel yönetiliyor. Biz o sebeple bütün Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz diyoruz’ şeklindeki açıklamalarının da ironi olduğunu düşündüklerini belirtti. CHP liderinin şaka da yapmış olabileceğini söyleyen Kaya, “Bence Sayın Kılıçdaroğlu ironi yapmıştır. Veya şaka yapmıştır. Daha iki gün önce, CHP İzmir İl Örgütü’nün istişare toplantısında ortalık ayağa kalkmadı mı? Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir Milletvekilleri birbirine girmedi mi? CHP İzmir Milletvekili Sayın Tacettin Bayır Sayın Kocaoğlu’na hitaben, ‘Sizi savunmaktan yorulduk’ şeklinde beyanda bulunmadı mı? Kılıçdaroğlu ‘İzmir iyi yönetiliyor’ cümlesini gitsin CHP İzmir İl Örgütü’ne söylesin. Bakalım kendisine ne diyecekler? Gülünç bir açıklama doğrusu. Daha geçen gerçekleştirdikleri toplantıda örgüt yöneticilerinin belediye yönetimi hakkında neler söylediğini biz çok iyi biliyoruz. Örgütleri belediyenin halka anlatılacak bir icraatını bile bulamazken, parti toplantılarında her defasında çekişme ve sürekli kavgalar yaşanırken, Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı için ‘Sizi savunmaktan yorulduk’ açıklamasında bulunurken ‘İzmir iyi yönetiliyor’ açıklaması tam bir ironidir. Ben kendisine İzmir’deki durumu söyleyeyim. İzmirliler marka kent olmayı beklerken, CHP’lilerin içi boş tartışmalarıyla tüketilen vakit kaybına üzülmektedir. İçi boş tartışmalarla İzmir’in yılları heba edildi, hemşehrilerimiz bu tiyatroya artık bir son verilmesini istiyor. Partililerinize söyleyin, kendi içlerindeki kavgayı bir kenarı bırakıp İzmir’e hizmet üretsinler. Laf üstüne laf koymaktan vazgeçip taş üstüne taş koysunlar. İzmir iyi yönetilmiyor, İzmir’i iyi yönetmek için biraz gayret göstersinler” şeklinde konuştu.

IMG_6330thumbnail_12341580_787827234672433_7290385972585838578_n

Yorum Yazın