Delican; ” Baba; hayatın içinde yol, sırtımızda hırkadır”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ‘Babalar Günü’ nedeniyle yayımladığı duygu yüklü mesajda bütün babaların gününü kutlarken; bir toplumun refahı, bir ailenin dirliği ve düzeninin, her zaman umutlu ve inanç dolu olmanın temelinde; babaların direnci ve fedakarlığından doğan gücün olduğunu söyledi.

Başkan Delican; mesajında şunları kaydetti:

Babalar; annelerimize yoldaş, ailesine, evlatlarına kol kanattır. Tüten her ocağın sofrasındaki sıcak ekmektir, başların koyulduğu yastıkta huzurdur… Varlığı güç, öğretisi yol gösterendir. Bir ailenin direği, bir evladın sırtını koşulsuzca dayayabildiği çınar ağacı gövdesidir, sığınabildiği koyu gölgedir. Sevgileri, sabırları ve emekleri baş tacıdır. Hayatımızdaki en yakın koruyucumuzdur. Dünümüz, bugünümüz ve yarınımız için bize bahşedilmiş bilgelerdir.

Bir toplumun yüzünü geleceğe dönerek umutla dolmasının güvenceleri, verilen her haklı mücadelenin mücahididir babalarımız. Onların faziletleri, biz evlatların ve ailelerimizin olduğu gibi, milletimizin de servetidir, tarihimizin de… Onlara ne denli çok şey borçlu olduğumuzu, rıza ve desteklerinin ne denli önemli olduğunu bu hayatta anlamanın fırsat olduğunu düşünüyorum. Çünkü, onların ışığı hayatlarımızın yolu, elleri sırtımızın hırkasıdır. Bir evladın sahip olabileceği en koşulsuz, en katıksız ve pazarlıksız gücü hiç kuşku yok ki babasıdır. Onlar,varlığımızın, dirliğimizin, birliğimizin sebebi oldukları gibi, geleceğimizin de fedakar yapıcılarıdır.

Bizi biz yapan ailevi ve toplumsal değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasındaki rolleri büyüktür. AK Parti hükümeti ailenin ve aile değerlerinin korunmasında da babalarımızın toplumsal ve ekonomik gücünü artırmak için büyük gayret içindedir.

Onların sevgisini kaybetmenin, insana yolunu şaşırtacağına inanırım ki; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed de der ki; ” Baba sevgisini kor. O sevgiyi kesip atarsan; Allah da senin mutluluk ışığını söndürür” Dilerim ki; hiç bir evladın mutluluk ışığı sönmesin. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili babamın ve tüm babalarımızın gününü kutluyor; ebediyete intikal etmiş babalarımızı saygı hürmetle anıyorum.

Yorum Yazın