İzmir’de, AK Parti Karşıyaka İlçe binası, MHP Çamdibi irtibat bürosu ile Çamdibi Polis Merkezi Amirliğine ses bombalı eylem düzenleyen ve Buca’da polisle çatışmaya giren MLKP üyesi Deniz A.’nın yargılanmasına devam edildi.
Bugün, İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya, ömür boya hapis ve 30 yıl hapis istemiyle tutuklu yargılanan MLKP üyesi 23 yaşındaki sanık Deniz A. ve sanığın avukatı katıldı. Sanık Deniz A., üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, tüm deliller toplandıktan sonra savunma yapacağını söyledi. Savcı, sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Sanık, savcının tutukluluk talebine ilişkin bir şey söylemezken, sanık avukatı müvekkili için tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Olayın geçmişi
Deniz A., iddiaya göre 2015 yılında ilk önce AK Parti Karşıyaka İlçe binasına ses bombası koymuş, olayda ölen ya da yaralanan olmazken, binada maddi hasar meydana gelmişti. Ardından ise MHP Çamdibi irtibat bürosu ve Çamdibi Polis Merkezi Amirliğine konulan ses bombaları hasara neden olmuştu. Daha sonra ise Buca’da devriye görevi yapan polis ekibine uzun namlulu silahla ateş edilmiş, polis memurları aracın camlarının kırılması sonucu yaralanmış, saldırganlardan Deniz A. elindeki poşette dipçiksiz otomatik silah, bir tabanca ve el bombasıyla yakalanmış, suç ortağı olduğu tespit edilen saldırgan ise kaçmıştı.

Yorum Yazın