İzmir’in Bayraklı ilçesinde esnafı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, hem tıraş oldu hem de pazarcılarla tek tek sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Sabah saat  09:00 da Menderes hava limanında AK PARTİ il başkan yardımcısı Nazmi yılmaz Gaziemir ilçe başkanı Hüseyin Uzun ve teşkilat yöneticileri tarafından karşılanan Hamza Dağ
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere İzmir’deçalışmalara hızlı başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ilk durağı, Bayraklı ilçesine bağlı Fuat Edip Baksı Mahallesi oldu. Burada mahalle esnafı ile kahvaltı yapan Dağ, daha sonra bir berbere giderek saç tıraşı oldu. Mahalle ziyaretinde vatandaşlarla tek tek sohbet eden Dağ, bir bebekle de yakından ilgilendi. Pazar yerindeki esnafın sorunlarını dinleyen Dağ, “Esnafımızı gezip hemşehrilerimizin sıkıntılarını, dertlerini dinliyoruz. Bölgemizde pazar yerleri ile ilgili ciddi bir problem var. Pazarcılarımız da sorunlarını dile getirdi. Bulunduğumuz pazar yerinin taşınması ile ilgili sorun var. Bayraklı Belediyesine çağrıda bulundular. Biz de bunu dillendireceğimizi söyledik. Ayrıca İzmir’in uzun süredir gündeminde olan Özkanlar Pazaryeri konusu da var. Bayraklı Belediyesi bu pazarı kapatacağını dile getirdi. Pazarcılar da pazar yerinin yakın bir yere taşınması konusunda bizden yardım istedi. Bunun üzerine ilçe başkanımız ve belediye meclis üyelerimizle birlikte bir çalışma gerçekleştirdik. Biz de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile görüşüp pazar yerinin Bornova’daki viyadüklerin altına taşınmasının imkanını sağladık. Ancak Bayraklı Belediyesi ve Bornova Belediyesi bu konuda bir anlaşma sağlayamıyor. Biz elimizden geleni yaptık. Tarafların anlaşması ile bu sorun çözülebilir” dedi.
“Yeni yıl müjdesi oldu”
Taşeron işçilerin kadroya geçişleri hakkında da değerlendirmede bulunan Dağ, “Uzun yıllardır gündemimizde olan bir konuydu. Kadro durumu söz konusu olduğunda kapsamının ne kadar olacağı noktasında zaman gereken bir husustu. Neticede yapılan çalışmalar sonucu taşeronların kadrolu işçi olmasının önü açıldı. Bu birçok kimsenin beklentisiydi. Ülkemiz açısından faydalı bir işlem oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlarımıza güzel bir yeni yıl müjdesi oldu” diye konuştu.

Yorum Yazın