AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin Gaziemir İlçe teşkilatınca düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı anma etkinliklerine katıldı. Programda günün önemine ilişkin konuşma yapan Dağ “Ağustos ayı tarihimiz açısından başarılarla dolu ve müstesna bir aydır. 30 Ağustos da o başarılardan biri olmakla beraber, emperyalist, işgalci güçlere ‘Bu ülkeyle ilgili düşmanca hedeflerinize ulaşamayacaksınız’ dediğimiz gündür.’ ifadelerini kullandı.

“Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır”

Sözlerine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümünü kutlayarak başlayan Hamza Dağ, Anadolu’nun Türk İslam tarihi açısından sahip olduğu değerevurgu yaptı.
Dağ konuşmasında “Anadolu’ya girdiğimiz 1071 tarihinden itibaren bu topraklarda çok çetin mücadeleler verdik, var olmak ve varlığımızı devam ettirmek için büyük fedakarlıklarda bulunduk. İşte 30 Ağustos’u bugün burada Zafer Bayramı olarak kutluyor oluşumuz da, ceddimizin yaptığı fedakarlıkların bilincinde ve aynı ruha sahip muzaffer bir komutan ve ordunun eseridir.“ ifadelerine yer verdi.
Türk tarihinde büyük liderlerin ve komutanların hep aynı adanmışlık ve irade ile hareket ettiklerinin altını çizen Dağ “Sultan Alparslan 1071’de ‘Üzerimdeki bu zırh, kazandığımda bana büyük bir paye, kaybettiğimde ise kefendir’ diyerek Anadolu’ya girdi. 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’un sonunda da ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’ sözü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi hiç kimsenin işgal edemeyeceğini ve yüzlerce yıl önce var olan ruhun aynı şekilde varlığını devam ettirdiğini gösterdi. Burada Vatan Şairimiz Namık Kemal’in “Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır” dizesinin haklılığını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Yine üstesinden geleceğiz”

15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin de milletin istiklal ve istikbaline yönelik ağır bir saldırı olduğunu söyleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ “Geçtiğimiz 5 senede hem içeriden hem dışarıdan çekilen operasyonlarla bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi biz her seferinde oyunlarını gördük ve meydan okuduk. Gezi olayları, 17-25 aralık kumpası, terör saldırıları, Suriye’deki meseleler, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve şimdi de ekonomiyi kullanarak düzenlenen sistematik saldırılarda biz hep milletimizle bir olarak, birlik olarak bu operasyonların bizi alt etmesine müsaade etmedik. İnancım bakidir ki milletimizin de desteği ve güveniyle biz bu saldırıların da üstesinden geleceğiz ve ülkemizin ivme kazanmış büyüme hızına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın