AK Parti Gaziemir ilçe teşkilatında İlçe Başkanlığı temayül yoklaması yapıldı.

 AK Parti Gaziemir ilçe başkanı Erol Kaya’nın görevinden istifa etmesinin ardından ilçe başkanlığı arayışına başlayan Ak Parti İzmir teşkilatı Kahramanmaraş milletvekili Av Ahmet Özdemir genel merkez tarafından izmire gönderilerek istifaları alınan ilçe başkanlarının yerine yeni başkanlar için  ilçe teşkilatının temayül çalışmalarını başlattı. 

İlçe yönetimi, başkan adayları için oy kullandı

  AK Parti Gaziemir ilçede Başkan arayışları yapılan temayül yoklaması sonuçlarını değerlendirerek karar verilecek.

 AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Ahmet ÖZDEMR’in refakatinde gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti Gaziemir ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları yönetimi ile Mahalle temsilcileri, katılarak ilk 3 ismi tercihlerine göre sıralayarak yazıp kapalı zarfa ile oy sandığına attılar.

Temayül oylamasına katılan İlçe başkan adayları

  AK Parti Gaziemir ilçe başkanlığında temayül yoklamasında adı geçen ilçe başkan adayları şunlar. Eski belediye meclis üyesi Yılmaz Akın, Daha önce ismi AK Parti İlçe Başkanlığı’nda geçen Serdar Muçay, eski Gaziemir İlçe Kadın Kolları Başkanı Didem Baysal Partinin ilçe yönetim kurulu üyesi Ahmet Özak, AK Parti ilçe Kadın Kolları Başkanı Seda Aksoy, İsmail Kar ve Abdullah Koacabaş

Milletvekili Av Ahmet Özdemir temayül oylaması devam ederken başkan adaylarını tek tek çağırarak düşünce ve görüşlerini dinledi. Milletvekili Ahmet Özdemir eski belediye başkanı Adnan Yüksel ve eski ilçe başkanları Erol Kaya, Hüseyin Uzun ve İsmail Akdağ ile teşkilatın il Gaziemir koordinatörü Ahmet Selik ile de görüştü.

Çalışmalarını tamamlayan milletvekili Av Ahmet Özdemir temayül sonuçlarını genel merkeze göndererek ilçe başkanlığı için partinin karar verilmesinin ardından AK Parti Gaziemir İlçe Başkanlığı kongresi 11 Nisan 2020 Cumartesi günü saat: 16.00’da yapılacak

Yorum Yazın