Kurban Eti Dağıtırken Katledilen Börü ve Arkadaşlarını unutmayan AK P parti Gaziemir ilçe başkanı Erol Kaya ve arkadaşları, Yasin Börü yazılı Tshortler giyerek Börü için dua ettiler 

HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine 6-7 Ekim 2014’te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde katledilen Yasin Börü ve arkadaşları evlere kurban eti dağıttıkları sırada linç edilerek öldürülmüşlerdi

Ne acıdır ki Yasin kardeşimiz yoksula,muhtaç kişilere yardım edeceğim derken ,vahşice katledilen genç bir melek öldürülmüştür. 

Peygamberimiz, kendisinden çok farklı hayat tarzına, ideolojik yapıya, farklı milliyet ve aidiyetlere sahip olan insanlara yaşantısı ve hayatı ile örnek, ortak yaşam alanı geliştirmiş. Bir medeniyet ufkunu biz Müslümanlara miras bırakmıştır. O mirasın sahipleri bugün bu mazlum ve çorak coğrafyaya sevgi,kardeşlik ve huzuru yaşatmak  o medeniyeti tekrar diriltmeye, yaşatmaya ve filizlendirmeye çalışıyorlar . Yasin ve arkadaşları et dağıtmak için, iyilik yapmak için çalmış oldukları kapıların arkasında, hangi milliyetin, hangi aidiyetin, hangi ideolojik yapının olduğunu asla soramadan onların ihtiyacını gidermek için canlarından oldular.

Ne güzeldir bu uğurda şehadet, Ama zalimlerin bu utanç,bu zillet ve günahları bir o kadar barbarcadır.

Bu zalimliğe ve Yasin Börü’nün iyilik hareketine dikkat çekmek için o genç evladımızı kurban bayramı arefesinde rahmet ,minneti ve dua ile anıyoruz.

 

 

Yorum Yazın