1 2 3

İzmir AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı Bayır-Bucak Türkmenleri ve Doğuda Terör mağduru vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasında toplanan yardımlar törenle AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na teslim edildi.

AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı binası önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Merkezi ve İzmir İl Başkanlığı önderliğinde başlatılan yardım kampanyasının, her tarafta olduğu gibi Bornova’da da çığ gibi büyüdüğünü belirten AK Parti Bornova İlçe Başkanı Arslan Keskin “Komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışıyla binlerce Bornovalı hemşerilerimiz bu kampanyamıza destek verdi. Hayır severlerimizin desteğiyle güzel bir yardım kampanyası gerçekleştik.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ KÖTÜ YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
Bitme noktasına gelen PKK ve terör örgütünün 40 yıldan beri bölge halkına ve masum vatandaşlara her türlü acıyı yaşattığını hatırlatan Keskin “Güya haklarını savunduğunu iddia ettiği bölge halkına yine en büyük kötülüğü onlar yapmıştır haince canlarına kıymıştır. Ülkesini ve bayrağını seven birlik ve kardeşlik isteyen herkesi baskı ve zorbalık  kullanarak dışlamışlar evinden barkından ayırmışlardır. İşinden etmişlerdir. Daha dün, tüm ülkemizde karne heyecanı yaşanırken Diyarbakırın Bağlar ilçesinde masum yavrularımızın bulunduğu alana bomba atarak küçük ve masum yavruların canına kast etmişler ve kötü yüzünü bir kez daha göstermişlerdir. Devletimiz de 13 ilçede sivil vatandaşa zarar gelmeden bölgeyi terörden temizlemek için ciddi kararlı mücadele vermektedir.” şeklinde konuştu.

KADIN VE ÇOCUKLAR SAVAŞIN ACI YÜZÜNÜ GÖRDÜ
Esad Rejiminin zulmüne uğrayan Bayır Bucak Türkmenleri’nin de bölgede ciddi kayıplar verdiğini belirten Arslan Keskin “Rusya’nın da desteği ile Esat rejimi asimetrik bir savaş sürdürmektedir. Binlerce masum sivil vatandaş, kadın ve çocuklar savaşın en acı yüzünü görmüş ve bir çoğu evinden barkından ve canından olmuştur. 34 Türkmen köyünden 11 tanesi Rejimin eline geçmiş, geriye kalanların sadece 2 sinde  ikamet edilebilmektedir. Diğer köyler maalesef rejim güçleri tarafından bombalanarak yaşanılmaz hale getirilmiştir. Buna rağmen Bayır Bucak Türkleri, Türkmen dağındaki Suriye rejim güçlerinin ilerlemesine karşı ciddi mücadele vermektedir. Türkmen Meclisi Genel Başkan Yardımcısı Zeki Türkmen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Nükhet Hotar’ın yaptığı görüşme sonrasında bölgede acil olarak ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilmiş ve yardım kampanyası başlatılmıştır. Orada acı çeken, yerinden yurdundan olan, yetim kalan ve şehit olan kardeşlerimiz de bizim insanımızdır.” dedi.

BİZİM DE ÇORBADA TUZUMUZ OLACAK
Hem terör mağduru hem de Suriye’de Bayır Bucak Türkmenlerine devletin her türlü yardım elini uzattığını ifade eden Başkan Keskin “Bizler de AK Parti Bornova İlçe Teşkilatı olarak bu çorbada bir tuzumuz olsun istedik. Ve bu kampanyayı yerelde başlattık. Hiç ismini söylemeden bu kampanyaya destek olan yüzlerce vatandaşımız ve teşkilat mensubumuz oldu. Bu kadar kısa sürede bu kadar etki yapan bir kampanya yapmak, ancak bu kadirşinas milletimize has bir özellik olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bu yardımlar elbette bölgedeki tüm acıları gidermeyecektir. Ama yaraları bir nebze de olsa saracaktır. Bu kampanyanın maddi değerinin yanı sıra manevi değerinin de büyük olduğunu düşünüyorum. Bu kampanyada Türküyle Kürdüyle, Alavi ve Sünnisiyle bir kez daha ayrılmaz bir bütün olduğumuzu gördük. Büyük bir aile olmanın gururunu yaşadık. Bu kampanyamıza sadece siyasiler değil  her kesimden ve her gruptan büyük destek geldi.” şeklinde konuştu.

GÜNLÜK HAYATTA KULLANILAN MALZEMELER
Kampanyada günlük hayatta kullanılan kuru gıda, yağ, temizlik ürünleri, giysi, ayakkabı, battaniye, halı, çocuk bezi gibi malzemelerin toplandığını belirten Arslan Keskin “Toplanan yardımları İl başkanlığımıza teslim edeceğiz. Kampanyada emeği geçen başta hayırseverlerimize, taşınmasında ve paketlenmesinde emeği geçen Ana kademe, Kadın ve Gençlik kollarımıza, Mahalle başkanlarımıza, Meclis üyelerimize çok teşekkür ederim.  Allah bu ülkenin birliğini beraberliğini ve kardeşliğini bozmasın. Bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bu vesileyle bir kez daha Bayır Bucak Türkmenlerine ve Terör mağdurlarına geçmiş olsun diyor, her daim yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum. Tüm şehitlerimize allahtan rahmet, yakınlarına ve ülkemize baş sağlığı diliyorum.” dedi.

Yorum Yazın