Diyarbakır’da teröristlerce katledilen 16 yaşındaki Yasin Börü için AK Parti Çiğli Gençlik Kolları kurban dağıttı.
AK Parti Çiğli Gençlik Kolları tarafından 2014 yılında Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken teröristlerin saldırısı nedeniyle yaşamını yitiren 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşları için kurban dağıtıldı. Yasin Börü isminin yazılı olduğu tişörtlerle kurban dağıtımını yapan gençlere AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel de katıldı.
Unutmadık, unutmayacağız
AK Parti Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarı yaşananları unutmadıklarını belirterek, “ Diyarbakır’da 2014 yılında HDP’nin çağrısıyla düzenlenen izinsiz gösterilerde masumlar katledilmiştir. Yasin Börü ve arkadaşları da kurban eti dağıttıkları için hain terör örgütü tarafından bu olaylar sırasında öldürülmüştür. Yasin kardeşimizi ve arkadaşlarını unutmadık, unutmayacağız. Onların anısını yaşatmak için bu Kurban Bayramı’nda onlar için kurban dağıtıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin” dedi.
Anlamı büyük
AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel de, “Yasin kardeşimizin anısını yaşatmak adına Çiğli teşkilatımızın yaptığı etkinliğe katıldık. Kurban bayramında böyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdikleri için başta Çiğli Gençlik Kolları Başkanımız Emre Sarı olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkür ederim. Allah bizlere böyle acıları bir daha yaşatmasın."

Yorum Yazın