İHH’dan öğrencilere kırtasiye yardımı projesi

İHH İnsani Yardım Vakfı İzmir temsilciliği ve Türkiye diyanet  vakfı Konak müftülüğünün iş birliği ile İzmir’de çoğu yetim öğrenciler olmak üzere ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye kırtasiye malzemeleri yardımı yapıldı.

İHH İzmir yetim birimi çalışmaları kapsamında gerçekleşen kırtasiye yardımı çalışmalarına konak müftülüğü de destek verdi.

“İYİLİK KERVANINA SENDE KATIL ” sloganı ile İlköğretim Haftası etkinlerine GENÇ İHH’LI KIZLAR VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI KADIN ÇALIŞMALARI PROJEYİ ORTAK YÜRÜTTÜLER. İzmir konak Murat Reis camisinde gerçekleşen program konak müftüsü Uğur Kocabaş’ın çocuklara camiyi anlatan ve tanıtımını yapan konuşması ile başladı.

Cami içinde çocukların neşe içinde eğlendiği bir ortamda başlayan program daha sonra cami dışında kırtasiye okul çantası ve çeşitli hediyelerin dağıtılmasıyla devam etti.

İlköğretim ağırlıklı olmak üzere çoğu yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciden oluşan 500 adet eğitim setinde okul çantası kırtasiye ve çeşitli eğitim araçları öğrenciler ile buluştu.

Diyanet vakfı ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından hazırlanan kırtasiye malzemelerini Konak müftüsü Uğur KOCABAŞ, İHH insani yardım vakfı İzmir temsilcisi Rasim ÇALAR, Buca Gençlik Merkezi Müdürü Mucip Uludağ, İHH yetim birimi sorumlusu Mehtap Sürgit, diyanet vakfı kadın birimi yetkileri özel öğrencilere dağıttılar.

Çocukların gözlerindeki mutluluk ve yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi.